Utorok23. apríl 2024, meniny má Vojtech, zajtra Juraj

Polícia si sype popol na hlavu! Verejné ospravedlnenie za tvrdý zákrok: Muža s dieťaťom bez slova spacifikovali

(Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj)

ŽILINA - Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline sa osobne ospravedlnil mužovi, voči ktorému policajti vykonali 8. februára služobný zákrok pri obchodnom centre v Žiline. Informovala hovorkyňa KR PZ v Žiline Gabriela Kremeňová.

Doplnila, že žilinský krajský policajný riaditeľ nariadil kontrolu postupu príslušníkov PZ, ktorá zistila nedostatky. "Zo strany nadriadených príslušníkov PZ, ktorí sa dopustili pochybenia, budú prijaté opatrenia, aby sa takéto nedostatky v budúcnosti neopakovali," dodala.

archívne video

Policajný zásah v Česku! Muž sa vyhrážal, že pôjde so samopalom na Úrad vlády (Zdroj: X/Policie ČR)

Podľa Michala Slivku z odboru komunikácie Prezídia Policajného zboru policajti zasiahli 8. februára voči vodičovi, ktorý mal ujsť z miesta nehody, ktorú spôsobil. "Informáciu, že sa v aute nachádza dieťa, zistili až po vykonaní služobného zákroku. Riaditeľ KR PZ v Žiline nariadil vykonanie kontroly, ktorá preveruje zákonnosť, oprávnenosť a mieru intenzity služobného zákroku, ale aj komunikáciu operačného strediska s oznamovateľom a zasahujúcimi hliadkami," uviedol Slivka v minulotýždňovom vyjadrení.

Viac o téme: ZákrokPolícia ŽilinaRiaditeľMuž
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu