Sobota20. apríl 2024, meniny má Marcel, zajtra Ervín

V kauze Súmrak sa od januára vedie trestné stíhanie, potvrdila to Generálna prokuratúra SR

Generálna prokuratúra
Generálna prokuratúra (Zdroj: TASR - Jaroslav Novák)

BRATISLAVA - V kauze Súmrak sa od 2. januára vedie trestné stíhanie. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová. Upozornili na to Aktuality.sk.

archívne video 

Žilinkova prokuratúra zrušila obvinenie Ficovi a ďalším v kauze Súmrak (Zdroj: Topky/Maarty)

Hovorkyňa priblížila, že vyšetrovateľ najskôr doplnil dokazovanie po vydaní uznesenia generálneho prokurátora SR v zmysle paragrafu 363 Trestného poriadku, ktorým zrušil uznesenie o vznesení obvinenia a začatí trestného stíhania pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny

"Následne dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR preskúmal spisový materiál a dňa 18. 12. 2023 vydal vyšetrovateľovi pokyn na začatie trestného stíhania "vo veci"," dodala Tökölyová. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny 2. januára 2024 "a ďalej vo veci postupuje a vykonáva úkony podľa záväzného pokynu prokurátora".

Ako podotkla, v tomto štádiu konania sa k veci nie je možné bližšie vyjadriť, aby nedošlo k ohrozeniu vykonávaných úkonov trestného konania. Obvineniu v kauze Súmrak pôvodne čelil okrem iných aj súčasný premiér Robert Fico a súčasný minister obrany Robert Kaliňák (obaja Smer-SD). GP SR im obvinenia v novembri 2022 zrušila z dôvodu zistených porušení viacerých ustanovení Trestného poriadku a zákona.

Viac o téme: Trestné stíhanieSúmrakGenerálna prokuratúra SR
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu