Sobota2. marec 2024, meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila

Dankovi došla trpezlivosť: Pellegrinimu dáva týždňové ultimátum, ak neohlási kampaň, pôjdeme svojou cestou!

Andrej Danko a Peter Pellegrini Zobraziť galériu (2)
Andrej Danko a Peter Pellegrini (Zdroj: TASR/Jaroslav Novák, Topky/Ján Zemiar)

BRATISLAVA - Slovenská národná strana dala šéfovi Národnej rady (NR) SR Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD) čas, aby sa tento týždeň rozhodol o svojej kandidatúre na prezidenta, inak sa rozhodne ísť vlastnou cestou. Vyplýva to z vyjadrenia predsedu SNS Andreja Danka v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike. Danko nemá ambíciu byť prezidentom, hoci v strane také hlasy podľa jeho slov sú. Za ideálneho prezidenta považuje naďalej premiéra a lídra Smeru-SD Roberta Fica.

archívne video

Brífing o tvorbe novovznikajúceho ministerstva športu a cestovného ruchu (Zdroj: Topky/Maarty)

Danko priblížil, že rozhodovať o postupe v prezidentských voľbách bude stranícky snem zrejme medzi sviatkami. Ak Pellegrini nestojí o podporu strany v prvom kole volieb, strana sa podľa Danka zrejme rozhodne inak. Ozrejmil, že časť SNS hovorí o podpore Štefana Harabina a časť o tom, že je Dankovou povinnosťou kandidovať v záujme zachovania zjednocovania národných strán.

Andrej Danko
Zobraziť galériu (2)
Andrej Danko  (Zdroj: TASR/Jakub Kotian)

Čo sa týka budúcnosti vládnej koalície, SNS sa podľa Danka nechce hádať. "Chcel som, aby vznikla iná vláda ako Ódorova, Robert Fico vie, že sa môže na SNS spoľahnúť," deklaroval. Dodal však, že národniari nešli do vlády, aby hlasovali za zákony Smeru-SD a Hlasu-SD. Poukázal aj na ambíciu zlepšiť situáciu v oblasti cestovného ruchu, k čomu prispeje zriadenie nového ministerstva a zjednotenie agendy pod jeden rezort. Danko tvrdí, že zavedú systematické opatrenia a tie budú Slovensku zarábať peniaze.

Viac o téme: Prezidentské voľbyRobert FicoSNSAndrej DankoPeter Pellegrini
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu