Sobota24. február 2024, meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika

Na základe analýzy možno pristúpiť k príprave vyhlášky k reforme záchraniek

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR/Diana Semanová)

BRATISLAVA - Na základe analýzy Žilinskej univerzity v Žiline bude možné pristúpiť k príprave vyhlášky týkajúcej sa optimalizácie siete staníc záchrannej zdravotnej služby. Uviedli z komunikačného oddelenia Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR.

"Ministerstvo zdravotníctva v súvislosti s uvedenou reformou na základe záverov Komisie pre neodkladnú zdravotnú starostlivosť opätovne v októbri 2023 oslovilo Žilinskú univerzitu v Žiline, aby vypracovala aktualizáciu materiálu Analýza siete staníc záchrannej zdravotnej služby. Materiál bol ministerstvu dodaný dňa 20. novembra," priblížil rezort. 

archívne video

Ministerska zdravotníctva Zuzana Dolinková po návšteve pracovísk Univerzitnej nemocnice Bratislava (Zdroj: Topky/ Ján Zemiar)

Zároveň dodal, že zmenou zákona o zdravotnej starostlivosti sa splnila časť míľnika plánu obnovy - nová definícia neodkladnej zdravotnej starostlivosti. "V SR sa zaviedla nová definícia neodkladnej zdravotnej starostlivosti, ktorá určí počet oprávnených užívateľov záchrannej zdravotnej služby a spôsob reagovania na požiadavku týchto užívateľov," uviedlo ministerstvo. 

Reforma siete záchraniek má zaručiť dostupnosť záchranných služieb do 15 minút pre 90 percent obyvateľstva. Jej cieľom je zavedenie novej siete akútnej zdravotnej starostlivosti, ktorá zabezpečí spravodlivé geografické rozloženie staníc záchrannej zdravotnej služby. Nová sieť záchraniek má byť geograficky aj procedurálne napojená na optimalizovanú sieť nemocníc.

Viac o téme: ReformaZáchrankyAnalýzaVyhláškaMinisterstvo zdravotníctva
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu