Štvrtok29. február 2024, meniny má Radomír, zajtra Albín

SHMÚ vydal výstrahy pred silným vetrom: Na horách môžeme počítať s víchricou

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: gettyimages.com)

BRATISLAVA - Najmä na západe a severe Slovenska treba vo štvrtok poobede rátať so silnejším vetrom. V niektorých okresoch Banskobystrického, Prešovského a Žilinského kraja od rána platia aj výstrahy pred vetrom na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webe.

archívne video

Na Slovensku úraduje silný vietor (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Meteorológovia varujú, že vietor na horách môže nárazovo dosiahnuť rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu, čo predstavuje víchricu. Výstraha platí až do piatka (3. 11.) vo väčšine Žilinského kraja a v okresoch Banská Bystrica, Brezno, a Poprad. V piatok má vietor zosilnieť.

Vo štvrtok bude na
Zobraziť galériu (2)
Vo štvrtok bude na západe či severe veterno  (Zdroj: shmu.sk)

So silným vetrom, ktorý môže nárazovo dosiahnuť rýchlosť až 85 kilometrov za hodinu, treba počítať aj v nižších polohách. Výstrahy prvého stupňa platia v celom Žilinskom, Nitrianskom, Trenčianskom a Bratislavskom kraji. Rovnako v okresoch Banská Štiavnica, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Kežmarok, Poprad a Stará Ľubovňa. Aj tieto výstrahy platia až do piatka, keď vietor miestami zosilnie.

Vo viacerých oblastiach treba zároveň od štvrtka večera počítať s dažďom. Výstraha v tejto súvislosti platí v celom Banskobystrickom a Trenčianskom kraji, tiež vo väčšine Žilinského. Týka sa aj okresov Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Levice, Topoľčany, Zlaté Moravce, Levoča, Piešťany a Poprad.

Viac o téme: PočasieVietorVíchricaVýstrahySHMÚ
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu