Nedeľa3. december 2023, meniny má Oldrich, zajtra Barbora, Barbara

V pondelok budú na Slovensku vysoké teploty, vyskytnúť sa môžu aj búrky

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: unsplash.com/Johannes Plenio)

BRATISLAVA - Na západe a juhu Slovenska sa môžu v pondelok (24. 7.) vyskytnúť vysoké teploty. Zároveň na celom Slovensku hrozia búrky. Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal výstrahy. Informuje o tom na svojom webe.

Pre celý Bratislavský kraj a takmer celý Trnavský a Nitriansky kraj platí výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami. "Ojedinele sa očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 stupňov Celzia. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov," uviedlo SHMÚ.

V pondelok budú na
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: SHMÚ)

Pre niektoré okresy Trnavského a Nitrianskeho kraja, takmer celého Trenčianskeho, Banskobystrického a Košického kraja a okres Vranov nad Topľou platí výstraha prvého stupňa. Teploty sa tu môžu vyšplhať na 33 stupňov. Meteorológovia vydali výstrahy od 12.00 do 18.00 h.

Búrky sa v pondelok môžu vyskytnúť na celom území Slovenska. Výstraha predbežne platí od 15.00 h do utorka (25. 7.). "Je zvýšená pravdepodobnosť výskytu búrok spojených s prudkým lejakom s intenzitou 20 až 30 milimetrov za 30 minút, s nárazmi vetra 65 až 85 kilometrov za hodinu a s krúpami," priblížilo SHMÚ.

Viac o téme: TeploPočasieHorúčavyBúrkyPredpoveď
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu