Streda4. október 2023, meniny má František, zajtra Viera

NAKA zasahovala na strednej škole: Akcie Frajer! Študenta obvinili z účasti na terorizme, vyšetrovateľ žiada väzbu

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Facebook/Polícia SR)

KOŠICE - Policajti po štvrtkovej (8. 6.) razii na jednej zo stredných škôl v Košiciach obvinili žiaka zo zločinov niektorých foriem účasti na terorizme a rozširovania extrémistického materiálu, a to v súbehu s prečinom prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Vyšetrovateľ navrhuje väzobné stíhanie.

Vyšetrovateľ navrhuje väzobné stíhanie. Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vykonali akciu pod krycím názvom Frajer v súčinnosti s Útvarom osobitného určenia PPZ (Lynx Commando). "Policajti akciu vykonali na základe operatívnych poznatkov, ako aj poznatkov zabezpečených od zahraničných vyšetrovacích orgánov. Polícia úzko spolupracovala aj s členmi pedagogického zboru školy," uviedla Bárdyová.

 

ZÁSAH NAKA PRIAMO V ŠKOLSKÝCH LAVICIACH: PLÁNOVAL ŽIAK VYRÁBAŤ BOMBY? Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Friday, June 9, 2023

Počas domových prehliadok policajti okrem iného zaistili chemické látky, ktoré je možné použiť pri výrobe výbušnín a pyrotechniky, dátové nosiče, výbušninu (trhavinu), ako aj návod na výrobu bômb. Riaditeľ Obchodnej akadémie na Watsonovej ulici v Košiciach Peter Országh potvrdil, že k razii došlo na tejto škole.

"Košický samosprávny kraj (KSK) ako zriaďovateľ školy zatiaľ nemá od NAKA bližšie informácie, ktoré by sa týkali podozrenia alebo ďalších krokov vo vyšetrovaní," povedal pre TASR hovorca KSK Michal Hudák s tým, že samotný zásah na škole prebehol pokojne a bez nutnosti využitia donucovacích prostriedkov. Osoba po vyzvaní príslušníkmi NAKA podľa jeho slov opustila areál školy v ich sprievode. "KSK je v intenzívnom kontakte so školou a bude v celej veci maximálne súčinný," dodal.

Viac o téme: ŽiakZásahStredná školaObvinenie KošiceNAKA
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu