Piatok22. september 2023, meniny má Móric, zajtra Zdenka

Modrí, Most-Híd považujú politiku Fica za bezpečnostnú hrozbu pre Slovensko

Modrí, Most-Híd Zobraziť galériu (2)
Modrí, Most-Híd (Zdroj: TASR/Martin Baumann)

BRATISLAVA – Mimoparlamentná strana Modrí, Most-Híd považuje politiku predsedu opozičného Smeru-SD Roberta Fica za bezpečnostnú hrozbu pre Slovensko. Poukázala na Ficovu kritiku Severoatlantickej aliancie (NATO) a vojenskej pomoci Ukrajine. Vyplýva to z vyjadrení Mikuláša Dzurindu, Lászlóa Sólymosa a Ľuboša Schwarzbachera na pondelkovej tlačovej konferencii.

Fico sa podľa Dzurindu správa v rozpore s bezpečnostnými záujmami štátu, ktorého bol premiérom. Zdôraznil, že NATO je jedinou zárukou bezpečnosti SR. "To, čo Fico nazýva mierom, je v skutočnosti porážka Ukrajiny," podotkol Dzurinda. Sólymos kritizoval otváranie tém, ktoré zbytočne rozdeľujú spoločnosť. Poukázal na populistickú politiku zneužívajúcu pandémiu nového koronavírusu a v súčasnosti aj vojnu na Ukrajine. "Šírením dezinformácií môžu docieliť to, že sa Slovensko odkloní od aktuálneho zahraničnopolitického smerovania a vedome vytvárajú napätie a nenávisť v spoločnosti," zdôraznil Sólymos.

VIDEO Smer odmieta, aby na Slovensku prebiehala údajná kampaň na pomoc propagácie NATO pred voľbami

Smer odmieta, aby na Slovensku prebiehala údajná kampaň na pomoc propagácie NATO pred voľbami (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Fico chce pomocou šírenia dezinformácií spochybniť demokratické voľby a podkopať demokraciu

V pondelok reagoval na Ficove vyjadrenia aj predseda strany Občianski demokrati Slovenska Pavel Macko. Tvrdil, že Fico chce pomocou šírenia dezinformácií spochybniť demokratické voľby a podkopať demokraciu. Minulotýždňové tlačové konferencie Smeru-SD boli podľa neho plné krivých obvinení a výmyslov. "Je to až neuveriteľné, ako sa Robert Fico a strana Smer snaží vystrašiť občanov Slovenska s cieľom vyvolávať nenávisť voči predstaviteľom štátu a tretiemu sektoru," uviedol Macko. Zdôraznil, že dezinformácie predstavujú nebezpečenstvo pre spoločnosť a ľudia pre ne odmietajú elementárne hygienicko-bezpečnostné opatrenia, strácajú dôveru vo verejné inštitúcie alebo demokratický systém.

Modrí, Most-Híd považujú politiku
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Topky/ Ramon Leško)

Smer-SD cez víkend hovoril okrem iného o mediálnej kampani, ktorú má na Slovensku organizovať NATO a jej cieľom je podľa Fica zvýšenie počtu Slovákov, ktorí podporujú NATO a vojenskú pomoc Ukrajine. Vojenská pomoc Ukrajine podľa šéfa Smeru-SD spôsobuje ďalšie nešťastie a treba pristúpiť k mierovým rokovaniam. Zároveň však podotkol, že Smer-SD rešpektuje členstvo SR v NATO i EÚ.

Viac o téme: SlovenskoSmer-SDMost-HídRóbert FicoPolitikaBezpečnostná hrozbaModrí
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu