Sobota23. september 2023, meniny má Zdenka, zajtra Ľubor, Ľuboš

Útočník mal sexuálne napadnúť Revúčanku: Polícia ho obvinila

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

KEŽMAROK - Muž z okresu Kežmarok mal sexuálne napadnúť ženu z revúckeho okresu, v súčasnosti čelí obvineniu. O prípade, ktorý sa stal v sobotu (27. 5.) ráno na ulici Suchá hora v Kežmarku, informovala krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová.

Uviedla, že 27-ročný muž sledoval 22-ročnú ženu, ktorá sa vracala z obchodu domov. "Oslovil ju s vulgárnym návrhom, na čo žena reagovala útekom. Ten ju však dobehol a začal ju sexuálne obťažovať. Odvážna mladá žena sa bránila a podarilo sa jej útočníka tak kopnúť, že z miesta ušiel," priblížila incident Ligdayová.

Archívne video: Brutálne napadnutie 4 na 1:  Chlapec ticho kráčal proti skupinke na ulici, vyrazili mu zuby

Brutálne napadnutie 4 na 1: Chlapec ticho kráčal proti skupinke na ulici, vyrazili mu zuby (Zdroj: Mestská polícia Brno)

Polícii sa páchateľa podarilo ešte v ten deň vypátrať, bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia. Získaná dôkazná situácia umožnila okresnému vyšetrovateľovi mladého muža obviniť zo zločinu sexuálneho násilia. "V prípade preukázania viny pred súdom mu podľa zákona hrozí trest odňatia slobody na päť až desať rokov," uzavrela hovorkyňa.

Viac o téme: NapadnutieSexuálne obťažovaniePolícia
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu