Sobota23. september 2023, meniny má Zdenka, zajtra Ľubor, Ľuboš

Do strany KDH sa vracia dlhoročný člen František Mikloško

František Mikloško Zobraziť galériu (4)
František Mikloško (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Do Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) sa pred septembrovými predčasnými voľbami vracia niekdajší šéf parlamentu a dlhoročný člen hnutia František Mikloško. Jeho návrat potvrdil počas pondelkovej tlačovej konferencie predseda KDH Milan Majerský s tým, že ide o návrat jednej z najvýraznejších osobností SR.

Podľa Majerského je Mikloško "osobnosť, ktorá má čo povedať aj v dnešnej dobe v slovenskej politike". Ako poznamenal, Slováci si zaslúžia, aby sa mali v krajine lepšie. Zároveň je presvedčený, že KDH môže prinavrátiť normálny život na Slovensko. "Po vládach Smeru-SD a jednej vláde OĽANO si ľudia zaslúžia, aby sa mali lepšie," uviedol šéf KDH a verí, že k tejto zmene môže dopomôcť i staronová posila v podobe Mikloška.

Video: Návrat osobností politického a spoločenského života Slovenskej republiky do tímu KDH a zásadné posolstvá KDH do volieb a po nich

Návrat osobností politického a spoločenského života Slovenskej republiky do tímu KDH a zásadné posolstvá KDH do volieb a po nich (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

František Mikloško
Zobraziť galériu (4)
František Mikloško  (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Moment, ktorý rozhodne o ďalšom smerovaní Slovenska

Táto doba je podľa Mikloška momentom, v ktorom rozhodujeme o ďalšom smerovaní a histórii Slovenska. Keby sa k moci opäť dostal Smer-SD, tak ako spoločnosť podľa jeho slov upadneme do depresie.

Staronová posila hnutia ocenila šéfa KDH, pretože podľa neho ide o človeka, ktorý nežiarli na svoje okolie, ale má radosť z toho, že prichádzajú noví ľudia, ktorí chcú pomôcť KDH. Potvrdil, že k návratu ho oslovil práve Majerský. "Najviac ma motivoval zápas o Slovensko," povedal Mikloško.

Jozef Hajko
Zobraziť galériu (4)
 (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Na voľby sa pripravujú samostatne

"Na voľby sa pripravujeme samostatne," potvrdil predseda KDH. Ako doplnil, na kandidátke spájajú odborníkov z rôznych oblastí, predstaviť plánujú aj ďalšie posily.

Milan Majerský
Zobraziť galériu (4)
Milan Majerský  (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Viac o téme: KDHFrantišek MikloškoVoľby 2023
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu