Pondelok4. december 2023, meniny má Barbora, Barbara, zajtra Oto

Roman Mikulec odmieta kritiku Hlasu o zámene ubytovne: Poukazuje na možnosti trhu

Roman Mikulec
Roman Mikulec (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) odmieta kritiku mimoparlamentného Hlasu-SD týkajúcu sa zámeny bratislavskej ubytovne Saratov za 50 apartmánov. Zdôraznil, že rezort postupoval podľa zákona a aktuálnych možností realitného trhu. Situáciu s bývaním pre policajtov v Bratislavskom kraji označil za akútnu. Informoval o tom na tlačovej konferencii.

"Sme radi, že sme budovu vymenili za 50 apartmánov, pretože aj toto dokáže reálne pomôcť príslušníkom Policajného zboru v Bratislavskom kraji, kde je najhoršia situácia," skonštatoval Mikulec. Štátny tajomník Ministerstva vnútra (MV) SR Tomáš Oparty upozornil, že v ubytovni nikto nemohol bývať. "Keď niekto spomína, že sme vymenili nejaký počet ubytovacích lôžok za 50, tak reálne sme vymenili nulu za 50," podotkol. Ako doplnil, prvýkrát ubytovňu hygienici zavreli ešte v roku 2008, v máji 2020 ju uzavreli úplne. Oparty tiež deklaroval, že výmenu zrealizovali v súlade so zákonom po aktualizovaní znaleckých posudkov.

Video: Denisa Saková o aktuálnej politickej situácii

Denisa Saková o aktuálnej politickej situácii (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Dodal, že hodnota majetku, ktorú rezort získal, je vyššia ako zamenené nehnuteľnosti. Zmluvu schválilo ministerstvo financií. Investičný dlh na budovách rezortu je podľa Opartyho 300 až 400 miliónov eur. Niektoré sa majú zameniť, niektoré predať, časť obnovia z plánu obnovy. Hlas-SD kritizoval v súvislosti so zámenou nehnuteľností najmä nízku kapacitu zamenených priestorov. Bývalá ministerka vnútra, nezaradená poslankyňa pôsobiaca v Hlase Denisa Saková sa pýta, či rezort nemohol nájsť ubytovanie nižšieho štandardu s väčším počtom lôžok. Ako upozornila, kým v Saratove bolo 450 lôžok, v novom ubytovaní je ich približne 100.  

Viac o téme: ApartmányRoman MikulecHlas SDUbytovňa Saratov
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu