Pondelok25. september 2023, meniny má Vladislav, zajtra Edita

Lekárski odborári sa sťažujú na neplnenie bodov memoranda s vládou: Visolajský skritizoval Hegera

Michal Palkovič Zobraziť galériu (2)
Michal Palkovič (Zdroj: Topky/Ján Zemiar)

BRATISLAVA - Lekárski odborári sa sťažujú na neplnenie väčšiny bodov memoranda s vládou. Na utorkovom (11.4.) stretnutí na to upozornili aj štátneho tajomníka rezortu zdravotníctva Michala Palkoviča. Informoval predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský. Ministerstvo potvrdilo, že sa s odborármi dohodli na ďalšom stretnutí, ktorého obsahom bude posun v plnení memoranda.

"Ak vláda bude naďalej ignorovať záväzky, ktoré jej vyplývajú z memoranda, ani LOZ sa nebude cítiť viazané memorandom a hrozí horúca jeseň," skonštatoval Visolajský. Nespokojnosť so situáciou v zdravotníctve podľa neho vyjadrujú lekári z nemocníc z celého Slovenska. "Štátny tajomník Palkovič nám prisľúbil, že sa na to pozrie a dohodli sme sa na ďalšom stretnutí 2. mája," uviedol.

VIDEO Peniaze z plánu obnovy dostane zatiaľ len sedem nemocníc, Čadca sa preveruje 

Peniaze z plánu obnovy dostane zatiaľ len sedem nemocníc, Čadca sa preveruje (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Visolajský kritizoval Hegera

Visolajský tiež skritizoval dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera, ktorý podľa neho nereagoval na žiadosti odborárov o stretnutie. "Ešte pred opätovným stretnutím so štátnym tajomníkom bude mať LOZ celoslovenské stretnutie, na ktorom sa rozhodne o ďalšom postupe," dodal.

Viac o téme: VládaMemorandumLekárski odborári
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu