Nedeľa10. december 2023, meniny má Radúz, zajtra Hilda

AKTUÁLNE Vyšetrovateľ žiada väzbu pre advokáta Puškára, ktorého viní z vraždy Tupého!

NAKA zadržala osem podozrivých z vraždy študenta Daniela Tupého Zobraziť galériu (2)
NAKA zadržala osem podozrivých z vraždy študenta Daniela Tupého (Zdroj: Topky/Maarty)

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) podal prokurátorovi podnet na väzobné stíhanie advokáta Adama Puškára obvineného z vraždy Daniela Tupého. Uviedol vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Prokurátorka následne podala návrh na vzatie do väzby. O väzobnom stíhaní Puškára tak bude rozhodovať súd.

Aktualizované 20:05 O väzbe pre obvineného advokáta začne súd rozhodovať v nedeľu krátko pred obedom. "Okresný súd Bratislava V. potvrdil, že mu bol doručený návrh na vzatie do väzby obvineného A. P. Sudca pre prípravné konanie začne o tomto návrhu rozhodovať v nedeľu 26.3.2023 od 11. hodiny," uviedla hovorca bratislavských súdoch Pavol Adamčiak. 

Aktualizované 17:05 Dozorová prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava podala na obvineného A. P., stíhaného pre trestný čin vraždy, návrh sudcovi pre prípravné konanie, na vzatie obvineného do väzby. Informovala o tom bratislavská krajská prokuratúra. Urobila tak z dôvodov tazvanej útekovej a kolúznej väzby.

"Obvinený je zadržaný a po vykonaní procesných úkonov v piatok 24. marca vyšetrovateľ NAKA podal prokurátorovi podnet na jeho väzobné stíhanie," priblížil Slivka. Dodal, že okrem obvineného nie je v súvislosti s vraždou zadržaná žiadna ďalšia osoba. 

 

AKTUÁLNE: VYŠETROVATEĽ NAKA ŽIADA PRE OBVINENÉHO Z VRAŽDY DANIELA TUPÉHO VÄZBU V prípade vraždy Daniela Tupého vo...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Friday, March 24, 2023

Študenta Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 vo večerných hodinách v bratislavskom parku na Tyršovom nábreží. Utrpel osem bodných rán. Na študentov zaútočila pri petržalskom brehu Dunaja skupina mužov vyzbrojených nožmi a boxermi. Podľa svedkov mal útok trvať asi minútu. Zranenia utrpeli šiesti ľudia.

Zločin vyvolal množstvo reakcií odsudzujúcich násilie a prejavy neonacizmu. Polícia pracovala v minulosti aj s verziou, že vraždu mohli mať na svedomí muži z podsvetia. V kauze obžalovali päť osôb, Richardovi H. za vraždu hrozilo desať až 15 rokov. Okresný súd Bratislava I ich v júni 2009 oslobodil.

archívne video

Kto sú podozriví z vraždy študenta Daniela Tupého? Zakladateľ neonacistického klanu aj futbaloví ultras (Zdroj: Topky/Maarty)

Viac o téme: VraždaObvinenie NAKA
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu