Pondelok, 5. jún 2023. Meniny má Laura, zajtra Norbert.

AKTUÁLNE Brutálna vražda vo väzenskej cele: Väzňa mali nájsť uškrteného! Polícia začala trestné stíhanie

Ilustračné fotoGaléria fotiek (3)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA - V bratislavskom Starom Meste na Chorvátskej ulici našli v utorok ráno telo mŕtveho muža vo výkone väzby. Udalosť je v štádiu vyšetrovania. Bratislavská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.


Vo väzenskej cele našli v utorok ráno telo mŕtveho muža. Ide o odsúdeného väzňa, ktorého má mať na svedomí jeho spoluväzeň. "Privolaným obhliadajúcim lekárom bola nariadená súdnolekárska pitva," ozrejmila.

 

AKTUÁLNA INFORMÁCIA: NÁLEZ TELA BEZ ZNÁMOK ŽIVOTA Kriminalisti krajskej kriminálnej polície dnes v skorých ranných...

Posted by Polícia SR - Bratislavský kraj on Tuesday, March 21, 2023

Aktuálne je podľa informácií portálu Startitup na mieste krajský výjazd, ktorý vyšetruje vraždy. K úmrtiu malo prísť tak, že väzeň uškrtil svojho spoluväzňa. "Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky po vykonaní neodkladných a neopakovateľných úkonov na mieste činu začal trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy," informovala policajná hovorkyňa Jana Šimunková. 

archívne video


 Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) priblížil, že 53-ročný muž bol vo väzbe pre podozrenie zo spáchania trestných činov týrania blízkej osoby a zverenej osoby i drogovej trestnej činnosti. "Bezprostredne po nahlásení tejto udalosti spoluobvineným na cele bola obvinenému poskytnutá personálom ústavu neodkladná prvá pomoc a zároveň bola privolaná rýchla zdravotná pomoc," povedala pre TASR hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Ako ďalej uviedla, tak ako v prípade každého úmrtia osoby vo výkone väzby alebo výkone trestu, sú okolnosti úmrtia predmetom vyšetrovania Policajného zboru. "Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je Zbor väzenskej a justičnej stráže oprávnený poskytovať bližšie informácie," doplnila.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články