Štvrtok20. jún 2024, meniny má Valéria, zajtra Alojz

Mestská polícia bude večer monitorovať situáciu okolo Národného futbalového štadióna aj dronmi

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR/Michal Svítok)

BRATISLAVA - Mestská polícia Bratislava bude situáciu v okolí Národného futbalového štadióna (NFŠ) pre večerný zápas Slovan - Bazilej monitorovať aj z výšky pomocou dronov. Informuje o tom na sociálnej sieti.

"Aj napriek tomu, že zápas nie je kvalifikovaný ako rizikový, sme pripravení aj na prípadný príchod takzvaného tvrdého jadra bazilejských fanúšikov," uviedla bratislavská mestská polícia s tým, že tí počas nedávneho zápasu s iným švajčiarskym futbalovým tímom zanechali v meste domáceho klubu svojím vyčíňaním "spúšť".

 

Dnešný futbalový zápas medzi ŠK Slovan Bratislava a švajčiarskym FC Basel 1893 prebehne opäť aj pod dohľadom Mestská...

Posted by Mestská polícia Bratislava on Thursday, March 16, 2023

Aj preto je bratislavská mestská polícia preventívne vo zvýšenej pohotovosti. V lokalite Tehelného poľa budú najmä policajti z útvaru zásahovej jednotky a kynológie aj so služobnými psami. V prípade potreby prídu pomôcť aj hliadky z ostatných bratislavských okresných veliteľstiev.

Polícia odporúča fanúšikom využiť parkoviská v širšom okolí

Polícia odporúča fanúšikom využiť parkoviská v širšom okolí a k štadiónu sa presúvať prioritne verejnou dopravou. Pripomína aj linku mestskej polície na čísle 159. "Ak sa stanete svedkami páchania protiprávneho konania, informujte nás o tom. Môžete tak zabrániť ohrozeniu života, zdravia a aj väčším škodám," vyzvali policajti.

Na bezpečnosť bude dohliadať aj štátna polícia. Prijala preto viaceré opatrenia. Dotknú sa aj vodičov v okolí štadióna. Obmedzenia v doprave sa budú týkať najmä ulíc Bajkalská (od križovatky s Vajnorskou ulicou v úseku po Trnavskú cestu), Príkopová, Tegelhoffa a Kalinčiakova.

"Občanov žiadame, aby rešpektovali prípadné pokyny a výzvy polície a boli ohľaduplní voči ostatným. Na narušenia verejného poriadku a obmedzenia v cestnej premávke, spôsobené zo strany fanúšikov oboch klubov, budú policajti adekvátne reagovať a využijú všetky zákonné možnosti na zjednanie nápravy," uviedla polícia.

Viac o téme: Mestská políciaBratislavaDronyNárodný futbalový štadiónMonitorovanie situácie
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu