Piatok, 2. jún 2023. Meniny má Oxana, Xénia, zajtra Karolína, Kevin.

SHMÚ varuje pred vetrom na horách a dažďom na severnom a strednom Slovensku

Galéria fotiek (3)
Zdroj: gettyimages.com

BRATISLAVA - Meteorológovia varujú pred dažďom a vetrom na horách najmä na severnom a strednom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na webe.


Výstraha pred vetrom na horách platí od piatka 18.00 h do soboty (25. 2.) 18.00 h skoro pre celý Žilinský kraj a okresy Poprad, Brezno a Banská Bystrica. Meteorológovia varujú aj pred dažďom v okresoch Prievidza, Dolný Kubín, Martin, Ružomberok, Turčianske Teplice a Žilina. Výstraha tam platí od piatka 18.00 h do soboty 12.00 h.

SHMÚ varuje pred vetrom
Galéria fotiek (3)
Zdroj: SHMÚ

Pred vetrom platí výstraha prvého stupňa od sobotňajšej noci do poobedia v Bratislavskom, Trnavskom kraji a vo väčšine Nitrianskeho kraja. Zároveň platí aj v okresoch Nové Mesto nad Váhom, Myjava, Poprad, Tvrdošín a Liptovský Mikuláš.

SHMÚ varuje pred vetrom
Galéria fotiek (3)
Zdroj: SHMÚ

Na snehové jazyky a záveje si treba dať pozor v Žilinskom kraji a okresoch Poprad, Banská Bystrica, Brezno, Žiar nad Hronom, Ilava, Považská Bystrica, Púchov a Prievidza. Výstraha prvého stupňa tam platí od soboty 6.00 h počas celého dňa.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články