Sobota, 1. apríl 2023. Meniny má Hugo, zajtra Zita.

Po vyše 6 rokoch má pokračovať proces v kauze vrážd v Moste pri Bratislave

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA - Po vyše šiestich rokoch má 25. apríla na Okresnom súde (OS) Bratislava I pokračovať proces v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004, pri ktorej zahynul chlapec a družka jeho otca. Potvrdil to hovorca Krajského súdu v Bratislave a okresných súdov v jeho obvode Pavol Adamčiak.


V prípade sú okrem na 24 rokov väzenia odsúdeného Branislava A. a Karola M. spoluobžalovaní Jozef B. a Nikola P. Naposledy sa v kauze riadne pojednávalo v lete 2016. Potom predseda senátu Ján Jamrich išiel do dôchodku a prípad dostalo postupne na stôl viacero zákonných sudcov.

Mladú ženu a desaťročného chlapca zastrelili v Moste pri Bratislave na konci roka 2004. Obeťou útoku mal byť otec zabitého chlapca a druh zabitej ženy, expolicajt Juraj Gála. Pokus zavraždiť ho však nevyšiel a zabijaci údajne omylom pripravili o život jeho blízkych.

Od jesene 2013 sa na OS Bratislava I na samostatnom konaní pojednávalo voči údajnému objednávateľovi vraždy Gálu Radoslavovi Minárovi a voči Róbertovi Baloghovi. Spod obžaloby ich napokon OS Bratislava I a následne aj Krajský súd v Bratislave oslobodili. 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články