Štvrtok29. február 2024, meniny má Radomír, zajtra Albín

Počet nehôd v Trnavskom kraji vlani klesol: Zahynulo pri nich však až 30 osôb

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj)

TRNAVA - Polícia počas roka 2022 evidovala na cestách Trnavského kraja celkom 1364 nehôd, čo sú v priemere štyri nehody denne. Ich počet oproti roku 2021 mierne klesol. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

Najviac ich eviduje polícia v policajnom okrese Trnava, do ktorého patria aj časti okresov Hlohovec a Piešťany (380). Nasledujú okresy Dunajská Streda (246), Senica (189), Galanta (182), Piešťany (155), Hlohovec (107) a Skalica (105).

Pri dopravných nehodách zahynulo 30 osôb, čo je o štyri viac ako v roku 2021. "S ťažkými zraneniami skončilo 71 účastníkov dopravných nehôd a 645 osôb malo ľahké zranenia. Alkohol za volantom malo 162 vodičov. Celoročne došlo k poklesu o 20 nehôd pod vplyvom alkoholu," uviedla Antalová.

Pri nehode za Trnavou
Zobraziť galériu (2)
Pri nehode za Trnavou sa zrazili tri autá, zranili sa štyri osoby  (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj)

Nehody na priechode pre chodcov

Pri nehodách s účasťou chodca zasahovali dopravní policajti počas roka v 76 prípadoch. "Až 30 z nich sa stalo na priechode pre chodcov. Samotní chodci zavinili 24 nehôd, z toho dve na priechode. Pri týchto nehodách došlo k usmrteniu piatich osôb, ťažko sa zranila jedna osoba a ľahko 17. Alkohol zistili policajti pri týchto nehodách v deviatich prípadoch," informovala hovorkyňa.

Viac o téme: NehodyPorovnanie úmrtiaTrnavský kraj
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu