Piatok, 31. marec 2023. Meniny má Benjamín, zajtra Hugo.

Po Krásne nad Kysucou sa pohyboval ozbrojený muž: Policajti ho zaistili

S dlhou guľovou zbraňou sa muž pohyboval v mesteGaléria fotiek (1)
S dlhou guľovou zbraňou sa muž pohyboval v meste
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

KRÁSNO NAD KYSUCOU – Po Krásne nad Kysucou sa v utorok (13. 12.) pohyboval ozbrojený muž. Policajti mu obmedzili osobnú slobodu a umiestnili ho do cely. K zraneniu osôb nedošlo. Na sociálnej sieti o tom v stredu večer informovala žilinská krajská polícia.


Policajti najskôr prijali oznámenie na linku 158, že v Krásne nad Kysucou má agresívny muž ničiť majetok v rodinnom dome. Po príchode hliadky na miesto sa muž v dome už nenachádzal. "Bolo po ňom vyhlásené pátranie a zistené, že hľadaný sa má s dlhou guľovou zbraňou pohybovať v meste. Na základe tejto informácie boli do Krásna nad Kysucou ihneď vyslané všetky dostupné sily a prostriedky," priblížili policajti.

 

PO KRÁSNE NAD KYSUCOU SA POHYBOVAL OZBROJENÝ MUŽ Včera krátko po 15:30 hodine sme na linku 158 prijali oznámenie, že v...

Posted by Polícia SR - Žilinský kraj on Wednesday, December 14, 2022

Nie je držiteľom zbrojného preukazu

Následným šetrením polícia zistila, že 26-ročný muž nie je držiteľom zbrojného preukazu a ani žiadnej legálne držanej strelnej zbrane. Počas pátrania zavolal na linku 158 občan, ktorý uviedol, že v meste vidí muža so zbraňou, ktorý smeruje k železničnej stanici. "Krátko po oznámení, a aj vďaka občanovi, príslušníci pohotovostného policajného útvaru odboru poriadkovej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline podozrivému obmedzili osobnú slobodu," konkretizovala polícia. Aktuálne v prípade vykonávajú procesné úkony.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články