Utorok, 7. február 2023. Meniny má Vanda, zajtra Zoja.

Známy extrémista čelí obžalobe: Mariánovi Magátovi hrozí až osem rokov za mrežami!

Marián MagátGaléria fotiek (3)
Marián Magát
Zdroj: FB

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v piatok na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) obžalobu na Mariána Magáta pre rozsiahlu a dlhodobo páchanú závažnú extrémistickú trestnú činnosť. V prípade preukázania viny mu hrozí až osemročný trest odňatia slobody. ÚŠP o tom informoval na sociálnej sieti.


archívne video

"Extrémistická trestná činnosť v danom prípade súvisí aj s knižnou publikáciou obvineného, ktorá bola vydaná a publikovaná pod názvom 'Židokracia', ako aj s jej rozširovaním," uviedla špeciálna prokuratúra.

 

POKRAČUJEME V BOJI S EXTRÉMIZMOM Dnešného dňa bola na Špecializovaný trestný súd v Pezinku, prokurátorom ÚŠP GP SR...

Posted by Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR on Friday, December 9, 2022

Dopustil sa niekoľkých závažných zločinov

Obžaloba bola podaná pre pokračujúci zločin rozširovania a výroby extrémistického materiálu, pokračujúci prečin popierania a schvaľovania holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti. Tiež pre pokračujúci prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia, zločin založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd a pre prečin prechovávania extrémistického materiálu. Mariána Magáta zadržali v januári pre podozrenie zo spáchania 37 skutkov. Trestných činov sa mal dopustiť v rokoch 2017 až 2021.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články