Streda, 5. október 2022. Meniny má Viera, zajtra Natália.

AKTUÁLNE Obrovský POŽIAR v Bratislave: Hasiči museli evakuovať aj deti z tábora

Obrovský požiar v BratislaveGaléria fotiek (18)
Obrovský požiar v Bratislave
Zdroj: Topky/Maarty

BRATISLAVA - Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava III aktuálne zasahujú pri požiari porastu a časti vinohradov o veľkosti približne 5 hektárov na Peknej Ceste smer Vinohrady.


Hasiči bojujú s obrovským požiarom v Bratislave. Medzi Peknou cestou a Vinohradmi horí asi päť hektárov porastu a časť vinohradu. "Na mieste sú príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Uvedený úsek je neprejazdný. Upozorňujeme vodičov, aby sa riadili pokynmi polície a využili alternatívne trasy," informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.

AKTUÁLNE Obrovský POŽIAR v
Galéria fotiek (18)
Zdroj: Topky/Maarty
AKTUÁLNE Obrovský POŽIAR v
Galéria fotiek (18)
Zdroj: Topky/Maarty

Podľa našich informácií museli evakuovať aj deti, ktoré sa nachádzali niekoľko metrov od miesta požiaru, zrejme na detskom tábore. Evakuovať museli aj zvieratá z neďalekej Mini Zoo.

AKTUÁLNE Obrovský POŽIAR v
Galéria fotiek (18)
Zdroj: Topky/Maarty
AKTUÁLNE Obrovský POŽIAR v
Galéria fotiek (18)
Zdroj: Topky/Maarty

V platnosti je zákaz kladenia ohňov

Mestská polícia Bratislava i Mestské lesy v Bratislave opätovne pripomínajú, že na území celého hlavného mesta naďalej platí zákaz kladenia ohňov. Ľudí žiadajú, aby zákaz vydaný v súvislosti so suchom a teplom rešpektovali. Jeho dodržiavanie mestská polícia kontroluje. "V uplynulých týždňoch sa nielen naše environmentálne hliadky v bratislavskom lesoparku, ale napríklad aj mestskí policajti z Petržalky stretli s viacerými porušeniami, ktoré museli riešiť," konštatuje mestská polícia na sociálnej sieti.

Pripomína, že kladenie ohňov zakázali hasiči nielen v mestských lesoch, ale v celom katastri Bratislavy. Týka sa to teda aj lesov mimo lesoparku, napríklad na Devínskej Kobyle či v lužných lesoch. "Zakladať ohne nesmieme ani na miestach, ktoré sú na to určené," zdôrazňuje mestská organizácia.

Návštevníkov lesov preto vyzýva na väčšiu zodpovednosť. Pripomína im, že pri prevládajúcom suchu a horúčavách je pravdepodobnosť vzniku požiaru, napríklad aj z nedostatočne uhaseného ohniska, veľmi vysoká. Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta SR Bratislavy vyhlásil od 4. júla až do odvolania čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov v hlavnom meste. Počas tohto obdobia sa zakazuje zakladať oheň, a to aj na vyhradených ohniskách, fajčiť alebo používať otvorený plameň na lesnom pozemku, vypaľovať porasty či odhadzovať horiace predmety.

Polícia stále zasahuje pri požiari porastu a časti vinohradov v Bratislave

Policajti stále zasahujú pri požiari porastu a časti vinohradov na Peknej ceste v smere na Vinohrady v Bratislave. Niektoré úseky sú neprejazdné a nie je tam povolený ani vstup peších osôb. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Polícia približuje, že úseky, kam sa nesmie ísť, sú ulica Pod vtáčnikom – Strapcová ulica, Pekná cesta za starou tlačiarňou, Horská ulica - Jurská ulica a Račianska ulica (Gaštanový hájik). "Upozorňujeme vodičov, aby sa riadili pokynmi polície a využili alternatívne trasy," uviedli policajti. Mestská časť Rača zároveň upozornila ľudí, aby si pre požiare v Bratislave zatvorili okná.

Nasadený je vrtuľník

Na mieste požiaru sú podľa starosta bratislavského Nového Mesta Rudolf Kusý vyše dve desiatky profesionálnych hasičov s ôsmimi kusmi techniky. Nasadený je vrtuľník. Pri hasení pomáhajú aj hasiči z obce Malinovo, z Trnavského kraja a dobrovoľní hasiči. "Silný vietor pomáha šíriť plamene, na jednom mieste sa požiar podarí uhasiť, na druhom začne. Vďaka mimoriadnemu nasadeniu však hasiči dostávajú požiar pod kontrolu," povedal Kusý.

Poukázal, že neďaleko požiaru boli deti v detskom tábore, nachádza sa tam škôlka a škola. Kusý na sociálnej sieti poprosil ľudí, aby boli zodpovední, ostražití a dodržiavali zákaz zakladania ohňa v Bratislave. "Vzhľadom na aktuálne horúčavy a sucho zakladať ohne nesmieme ani na miestach, ktoré sú na to určené," poznamenal.

AKTUÁLNE Obrovský POŽIAR v Bratislave: Hasiči museli evakuovať aj deti z tábora

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články