Štvrtok, 6. október 2022. Meniny má Natália, zajtra Eliška, Elisa.

Ľudia v Španielsku v obavách z požiaru vyskočili z vlaku: Viacerí utrpeli zranenia

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

MADRID - Najmenej 11 osôb utrpelo v utorok zranenia po tom, ako vyskočili z vlaku, ktorý bol zasiahnutý plameňmi z lesného požiaru v provincii Castellón na juhu Španielska. Informovali o tom v stredu denníky El País a El Mundo.


Rušňovodič spozoroval plamene, zastavil vlak a chystal sa zmeniť smer jazdy. Cestujúcich upozornil, aby vlak neupúšťali. Niektorí pasažieri zo strachu pred plameňmi rozbili viacero okien a vyskočili z vozňov, píše El País. Zranenia troch z nich sú vážne.

Lesné požiare trápia Španielsko

Vo vlaku bolo 48 osôb a smeroval z mesta Sagunto do Zaragozy v autonómnom spoločenstve Aragónsko. Pasažierov s najvážnejšími popáleninami odviezla helikoptéra a ďalších previezli do okolitých nemocníc. Denník El Mundo informuje o najmenej 20 zranených pasažieroch.

Provincia Castellón sa nachádza na severe Valencijského spoločenstva. Šéf regionálnej vlády Ximo Puig povedal, že úrady evakuovali viac než 1000 osôb z oblasti zasiahnutej požiarom. Ten zasiahol oblasť s obvodom viac než 20 kilometrov a na mieste zasahovalo 20 kusov leteckej hasičskej techniky. Hasiči v poslednom období bojovali s lesnými požiarmi na viacerých miestach Španielska.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články