Pondelok, 8. august 2022. Meniny má Oskar, zajtra Ľubomíra.

ÚVZ povolil prevádzku 166 umelých kúpalísk a 562 bazénov

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) povolil prevádzku ďalších umelých a prírodných kúpalísk. Povolenie malo na konci 31. týždňa 166 umelých kúpalísk a 562 bazénov. Informovala o tom hovorkyňa ÚVZ Daša Račková. "Na niektorých otvorených kúpaliskách zatiaľ nie sú v prevádzke všetky bazény," priblížil úrad.


Plážové kúpalisko v Banskej Bystrici je po skončení podujatia EYOF 2022 opätovne otvorené pre verejnosť od 3. augusta. Regionálne úrady verejného zdravotníctva naďalej vykonávali štátny zdravotný dozor na vybraných prevádzkovaných umelých a prírodných kúpaliskách, kde vykonávali aj kontrolné odbery vzoriek vody na kúpanie.

Pokračovali tiež v monitorovaní kvality vody na kúpanie na vybraných prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou. Počas tohtoročnej kúpacej sezóny nebude na kúpanie využívaná vodná nádrž Ružiná z dôvodu jej napúšťania po rekonštrukcii. Na základe odberov sa podľa ÚVZ zistila vyhovujúca kvalita vody na kúpanie na 11 prírodných kúpaliskách a viacerých prírodných vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články