Štvrtok29. február 2024, meniny má Radomír, zajtra Albín

SNS vyzýva Sulíka, aby začal rokovanie s Gazpromom o dodávkach plynu: Hazard s cenami?

(Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Mimoparlamentná Slovenská národná strana (SNS) vyzýva ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), aby bezodkladne začal rokovania s Gazpromom o dodávkach plynu. Súčasne mu podáva pomocnú ruku pri týchto rokovaniach. Informovala o tom v sobotu riaditeľka kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzana Škopcová.

"Minister hospodárstva Sulík svojvoľne v máji oznámil, že Slovenský plynárenský priemysel prechádza na odbery iných dodávateľov plynu už toto leto," uviedla SNS. Zároveň tvrdí, že sny o odbere skvapalneného plynu zo Spojených štátov amerických sa postupne rozplývajú. "Spojené štáty nie sú schopné dodržiavať termíny a ceny skvapalneného plynu sú niekoľkokrát väčšie ako cena plynu z Ruskej federácie. Severské štáty nie sú schopné dodržiavať objemy dodávok. Minister Sulík hazarduje s cenou plynu na budúci rok a už dnes alibisticky oznamuje, že pre niektoré domácnosti môže byť plyn drahší ako 50 percent," poznamenali národniari.  

VIDEO Smer-SD zostal obarený z toho, čo Sulík porozprával: Budú sa pravdepodobne opakovať 70. roky

Smer-SD zostal obarený z toho, čo Sulík porozprával: Budú sa pravdepodobne opakovať 70. roky (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Hazard s cenami?

SNS vyzýva ministra hospodárstva, aby nehazardoval s cenami plynu slovenských domácností a veľkoodberateľov. Tvrdí, že jeho rozhodnutia môžu budúci rok likvidovať slovenské podniky a rozbíjať rozpočet domácností. Jedinou cestou podľa nej je obnoviť bezodkladne rokovania s Gazpromom a pokúsiť sa zastabilizovať cenu plynu tak, aby bola na úrovni Maďarskej republiky.

Viac o téme: PlynRichard SulíkSNSGazprom
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu