Pondelok, 27. jún 2022. Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta.

Najnovší prieskum prináša šokujúci zvrat! Smer už dobehol Pellegriniho, veľké zmeny aj pri ďalších stranách

Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Po niekoľkých týždňoch tu máme opäť ďalší exkluzívny prieskum o politických stranách. Tento prieskum, ktorý exkluzívne pre Zoznam.sk vypracovala agentúra Polis odpovedá na otázku, kto by v tejto chvíli vyhral prípadné parlamentné voľby.


Ak by sa parlamentné voľby konali dnes, ich víťazmi by sa stali strany Hlas-SD a Smer-SD so ziskom 17,9 percent opýtaných respondentov. Nasledovala by SaS so ziskom 13,2 percent a na štvrtom mieste by bolo OĽaNO so ziskom 7,8  percent.

Prieskum sa uskutočnil v dňoch 18. až 23. mája 2022 a vykonala ho agentúra Polis Slovakia pre Zoznam.sk. Telefonický prieskum prebiehal na vzorke 1003 respondentov, starších ako 18 rokov, na území celej SR.

Najnovší prieskum prináša šokujúci
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Topky, Polis

Preferencie sú vyrátané z 58% účasti. Nerozhodnutých bolo 32% respondentov, voliť by určite nešlo 10%.

Najnovší prieskum prináša šokujúci
Galéria fotiek (3)
Zdroj: Polis

Nasledujú strany Sme rodina (7,2 %) a Aliancia (6,1 %). Pokračujeme Republikou so ziskom rovných 6 percent. Ďalším v poradí je Progresívne Slovensko so ziskom 5,7 percent a KDH so ziskom 5,3 percent.

Pred bránami parlamentu by skončili Kotlebovci či SNS

Tu sa situácia opäť mení, pretože strana ĽSNS s 3,1 percentami by sa do parlamentu už nedostala. Platí to aj pre SNS, Dobrú voľbu, Vlasť či Za ľudí, ktorí dokonca ako jediní z aktuálnych koaličných strán spadli na jedno percento opýtaných.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články