Utorok, 16. august 2022. Meniny má Leonard, zajtra Milica.

NAKA má na muške ďalšiu veľkú rybu! Trestnému stíhaniu čelí bývalý štátny tajomník

Vladimír TvaroškaGaléria fotiek (1)
Vladimír Tvaroška

BRATISLAVA - Obvinenia vysokopostaveným ľuďom pribúdajú ako na bežiacom páse. NAKA aktuálne obvinila ďalších ľudí okolo finančníka Martina Kvietika. Figuruje medzi nimi aj bývalý štátny tajomník Vladimír Tvaroška.


Vladimír Tvaroška pôsobil ako štátny tajomník na ministerstve financií v ére Ivana Mikloša. Venoval sa makroekonomike a svojho času sa pokúšal aj o post člena Bankovej rady Národnej banky Slovenska, tam sa však nedostal. Nesúhlasil s tým vtedajší prezident Ivan Gašparovič. Tvaroška je v súčasnosti predseda predstavenstva AGRO-BIO HUBICE a predseda Poľnohospodárskeho družstva vo Veľkom Blahove. 

Podľa informácií portálu Topky.sk je obvinený spolu s finančníkom Martinom Kvietikom, Gustávom Palliderom a Jánom Gajanom. Kým Tvaroška je obvinený z podplácania, Kvietik a spol. pre zločin príjmania úplatku. Podľa našich informácií má toto obvinenie súvis aj s aktuálnym obvinením exministra Gábora Gála. Kvietik je vo väzbe od mája 2021. Bližšie skutočnosti zisťujeme.

 

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Vstup do dospelosti a nové zdroje príjmov

Mladí ľudia snívajú o tom, ako sa jedného dňa osamostatnia. Napriek tomu počet mladých ľudí žijúcich s rodičmi neustále pribúda. ... viac »

Najčítanejšie články