Streda6. december 2023, meniny má Mikuláš, Nikolas, zajtra Ambróz

Na sankčnom zozname USA je aj firma z bratislavskej Dúbravky

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images/BeeBright)

BRATISLAVA – Na sankčnom zozname, ktorý v reakcii na ruskú inváziu na Ukrajine zverejnilo americké ministerstvo obchodu, je aj spoločnosť Incoff Aerospace so sídlom v bratislavskej Dúbravke. Zverejnený sankčný zoznam obsahuje 91 spoločností, ktoré podporujú ruské vojenské aktivity, informovalo v stredu Ministerstvo obrany (MO) SR.

Cieľom sankcií je obmedzenie prístupu identifikovaných spoločností k americkým komoditám, softvéru a technológiám, a teda snaha znížiť schopnosť Ruska získať položky, ktoré potrebuje na pokračovanie vojenskej agresie. "Som rád, že sa nám v spolupráci so spojencami darí eliminovať zneužívanie medzinárodného obchodu so sofistikovanými technológiami, ktoré sú zneužité pri vraždení ukrajinského obyvateľstva," zdôraznil v tejto súvislosti minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

V roku 2020 firma vykázala nulové tržby aj zisk

Bezpečnostné zložky spojencov tak podľa rezortu obrany chránia spoločné záujmy a eliminujú možné hrozby. Boli identifikované siete krycích spoločností a spriaznených entít, ktoré skryto získavajú technológie pre ruské tajné služby a ruské bezpečnostné zložky. "Aj tieto technológie sú následne využité pri budovaní spôsobilostí ruských ozbrojených síl, ktorými Ruská federácia útočí na Ukrajinu," dodal rezort obrany.

Sankcie voči Rusku začínajú mať zmysel, Rusi musia rozmýšľať, kto nahradí Putina, uviedol premiér Eduard Heger (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Spoločnosť Incoff Aerospace bola podľa portálu FinStat najaktívnejšia v roku 2018, keď zaevidovala tržby vo výške necelých 10,8 milióna eur. V roku 2020 však už vykázala nulové tržby aj zisk. 

Viac o téme: ZoznamSankcieIncoff Aerospace
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu