Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Nelegálnych migrantov z Pakistanu už polícia vyhostila

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Polícia SR - Trenčiansky kraj

MAŤOVSKÉ VOJKOVCE – Štvoricu štátnych príslušníkov Pakistanu, ktorí koncom novembra nelegálne prekročili ukrajinsko-slovenskú hranicu, už polícia vyhostila. Hraničiari ich v katastrálnom území obce Maťovské Vojkovce v okrese Michalovce zadržali na základe kamerových záznamov, informovala hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická.


Hraniční policajti zadržali Pakistancov bez cestovných dokladov v piatok 26. novembra vo večerných hodinách, približne 500 metrov od vonkajšej hranice, krátko po tom, ako ich neoprávnené prekročenie hranice z Ukrajiny na Slovensko nasnímali kamery.

Zakázali im vstup na územie Slovenska

"Cudzincov predviedli na oddelenie z dôvodu zistenia totožnosti, pričom postupovali v súlade s opatreniami vydanými Úradom verejného zdravotníctva SR pri ohrození verejného zdravia v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19," doplnila Kopernická s tým, že RT-PCR testy, ktorým polícia cudzincov podrobila, ochorenie COVID-19 u žiadneho z nich nepreukázali.

Okrem zákazu vstupu na územie Slovenska a ostatných členských štátov EÚ na dobu troch rokov vydali policajti cudzincom zároveň rozhodnutie o zaistení na účel vrátenia podľa medzinárodnej zmluvy. Podľa dohody medzi Európskym spoločenstvom a vládou Ukrajiny o readmisii osôb odovzdali v piatok 3. decembra hraničiari Pakistancov príslušníkom Štátnej pohraničnej služby Ukrajiny.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články