Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave nevie odhadnúť, dokedy budú zatvorené školy

Ilustračné fotoGaléria fotiek (2)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA - Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava nateraz nevie odhadnúť, dokedy bude obmedzená prezenčná výučba na 2. stupni základných škôl a na stredných školách v Bratislavskom kraji.


"Platnosť vyhlášky o obmedzení prezenčnej výučby v určených školách nie je z časového hľadiska možné presne odhadnúť, keďže uvedené bude závisieť od ďalšieho vývoja epidemiologickej situácie v Bratislavskom kraji," uviedli regionálni hygienici pre TASR. Deklarujú, že pandemickú situáciu v Bratislave i v okresoch Senec, Pezinok a Malacky sledujú a vyhodnocujú.

Sedemdňová incidencia ochorenia COVID-19 obyvateľstva všetkých vekových kategórií v Bratislavskom kraji je však podľa úradu momentálne tretia najhoršia na Slovensku (1175 pozitívnych prípadov na 100.000 obyvateľov za sedem dní). Okresy Pezinok a Senec patria podľa hygienikov v tomto epidemiologickom ukazovateli medzi najhoršie v krajine.

Predseda vlády SR Eduard
Galéria fotiek (2)
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Prerušenie prezenčnej výučby pre druhý stupeň základných škôl a stredné školy v Bratislavskom kraji je preto podľa RÚVZ potrebné považovať za jeden z efektívnych prostriedkov na zníženie miery šírenia infekcie medzi deťmi navzájom i medzi deťmi a dospelými v ich okolí. Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba považuje za správne, že zostávajú otvorené prvé stupne základných škôl. "Verím, že hybridné vzdelávanie môže čiastočne pomôcť zlepšeniu situácie," skonštatoval s tým, že chápe postoj ministerstva školstva, ale aj zdravotné aspekty.

V celom Bratislavskom kraji zatvoria od pondelka (6. 12.) druhý stupeň základných škôl a stredné školy. Školáci sa tu budú učiť dištančnou formou. Výnimkou sú len materské školy a prvý stupeň základných škôl.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články