Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Pokračuje proces s Marianom Kočnerom v kauze motákov, očakáva sa verdikt

Marian KočnerGaléria fotiek (2)
Marian Kočner
Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Pred Okresným súdom (OS) Bratislava I pokračuje vo štvrtok (2. 12.) hlavné pojednávanie v kauze motákov, kde figuruje ako obžalovaný podnikateľ Marian Kočner. Súd k záveru tohto týždňa neevidoval žiadnu procesnú prekážku, aby vykonal pojednávanie. Uviedol to hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.


Na odročený decembrový proces si mali procesné strany pripraviť záverečné reči. Súd by mal na pojednávaní ukončiť oboznamovanie sa s listinnými dôkazmi a očakáva sa aj verdikt. Naposledy koncom októbra pred súdom vypovedal advokát Andrej Šabík, ktorý v minulosti zastupoval podnikateľa Mariana K. Šabík odmietol, že by mal prebrať motáky od Mariana K., keď ho navštevoval vo väzbe. Vypovedal aj samotný obžalovaný Marian K.

Pokračuje proces s Marianom
Galéria fotiek (2)
Zdroj: Topky.sk / Ján Zemiar

OS Bratislava I v júni rozhodol, že sa bude obžaloba voči Marianovi K. v tejto kauze posudzovať ako zločin krivej výpovede a krivej prísahy v štádiu prípravy. Pôvodne prokuratúra navrhovala prijať obžalobu zo zločinu marenia spravodlivosti v štádiu pokusu. Marian K. mal motáky posielať prostredníctvom svojich advokátov, keď bol vo väzbe pre kauzu zmeniek TV Markíza.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články