Piatok, 3. december 2021. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

Žilinka pozastavil funkciu prokurátorovi Palovičovi: Disciplinárne stíhanie aj ovplyvňovanie Kočnerom!

Maroš Žilinka
Maroš Žilinka
Zdroj: TASR – Martin Baumann
21.10.2021 13:58

BRATISLAVA - Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka vo štvrtok dočasne pozastavil Bystríkovi Palovičovi výkon funkcie prokurátora Okresnej prokuratúry Bratislava I. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.


archívne video

Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka rozhodol 21. októbra 2021 o dočasnom pozastavení výkonu funkcie prokurátora prokurátorovi Okresnej prokuratúry Bratislava I. JUDr. Bystríkovi Palovičovi, ktorý mal od 8. novembra 2019 pozastavený výkon funkcie prokurátora z dôvodu disciplinárneho stíhania pre závažné disciplinárne previnenie.

Kočner mal podľa THREEMY nadštandardné vzťahy s prokurátorom: Za rozhodnutia ponúkal úplatky

Urobil tak z dôvodu, že je vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru trestne stíhaný pre zločin prijímania úplatku, ktorého sa mal dopustiť tým, že ako dozorujúci prokurátor mal od obvinenej osoby žiadať sumu 100-tisíc eur za to, že zabezpečí rozhodnutie nadriadeného prokurátora v jej prospech a zároveň aj sám rozhodne v prospech obvineného, a že ovplyvní v jeho prospech aj prokurátora konajúceho v inej jeho trestnej veci, čo však obvinený odmietol.

Žilinka pozastavil funkciu prokurátorovi
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

„Nad vážnymi podozreniami z korupčného konania voči prokurátorom, ktoré absolútne dehonestujú prokurátorský stav a vážne znižujú dôveryhodnosť a povesť prokuratúry, nebudem privierať oči a budem na ne nekompromisne personálne reagovať,“ vyhlásil generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.


Galéria

Maroš Žilinka

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada
ZDROJ: TASR
VIDEO: Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články