Utorok, 18. január 2022. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Zrážka osobného auta a kamióna: Nehoda na bánovskom obchvate si vyžiadala dvoch zranených

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU - Zranenie dvoch ľudí si vo štvrtok (30. 9.) dopoludnia vyžiadala dopravná nehoda na rýchlostnej ceste R2 v katastri Bánoviec nad Bebravou. Pri zrážke osobného auta a kamióna zasahovali deviati príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Bánoviec nad Bebravou a Trenčína so štyrmi kusmi techniky. V piatok o tom informoval hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.


Nehoda si vyžiadala zranenie dvoch osôb, z ktorých jedna zostala zakliesnená v osobnom aute. Z havarovaného kamióna vytekali prevádzkové kvapaliny, pričom náves bol prevrátený na boku, skrížený cez oba jazdné pruhy a na vozovke sa nachádzalo väčšie množstvo úlomkov.

"Zasahujúci hasiči zakliesnenú zranenú osobu stabilizovali a do príchodu dvoch posádok zdravotných záchranárov jej poskytovali predlekársku pomoc a prvotné ošetrenie. Následne zranenú osobu pomocou hydraulického zariadenia z vozidla vyslobodili a transportovali do sanitky záchrannej zdravotnej služby," uviedol Petrík.

Na mieste udalosti podľa neho zasahovali aj zdravotní záchranári HaZZ, ktorí ošetrili vodiča kamióna. Následne obe zranené osoby záchranári odviezli na ďalšie ošetrenie do nemocnice. "Príslušníci HaZZ vykonali protipožiarne opatrenia a do zberných sudov, respektíve prostredníctvom absorpčnej látky, postupne zachytávali unikajúce prevádzkové kvapaliny. Následne asistovali pri prevrátení návesu na kolesá a po odtiahnutí ťahača miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície," dodal Petrík.

Viac o téme:
ZDROJ: TASR Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články