Piatok, 22. október 2021. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Koncom týždňa poklesla teplota zo dňa na deň aj o deväť stupňov Celzia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová
20.09.2021 16:25

BRATISLAVA – Najvýraznejšie ochladenie zaznamenali meteorológovia v druhej polovici uplynulého týždňa v Hurbanove a Kráľovej pri Senci. Kým vo štvrtok (16. 9.) tu maximálna denná teplota vzduchu presiahla 29 stupňov Celzia, o deň neskôr bolo na týchto miestach o deväť stupňov Celzia menej.


Na sociálnej sieti o tom informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vo svojom klimatologickom zhodnotení 37. týždňa s tým, že v nedeľu (19. 9.) už na severe a severovýchode Slovenska na niektorých miestach, teplota vzduchu cez deň nedosiahla ani desať stupňov Celzia.

Najlepšie počasie nájdete na Predpovede.sk

"Vo štvrtok dosiahla maximálna denná teplota vzduchu v Hurbanove a v Kráľovej pri Senci ešte 29,3, resp. 29,4 stupňa Celzia. O deň neskôr bolo na týchto miestach iba tesne viac ako 20 stupňov Celzia," uviedol SHMÚ. Na konci týždňa  namerali najnižšiu teplotu (9, 1 stupňa Celzia ) v Tatranskej Javorine.

Koncom týždňa poklesla teplota
Zdroj: Facebook/Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ)

Zrážky, ktoré so sebou studený front priniesol, boli najvýraznejšie v obci Malá Lehota v okrese Žarnovica (63 milimetrov). "Pôdna vlaha sa uplynulý týždeň doplnila na celom území Slovenska. Začínajúce sucho ostalo už len na juhovýchodnom Slovensku," doplnili meteorológovia s tým, že deficit pôdnej vlahy tu predstavuje 40 milimetrov zrážok. Najvyšší - 65 milimetrov je v Medzilaborciach.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články