Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Žena mala roky týrať svojho manžela: Hrozí jej väzenie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Facebook / Polícia SR - Trenčiansky kraj
02.08.2021 14:55

POVAŽSKÁ BYSTRICA - Trest odňatia slobody až na 15 rokov hrozí 41-ročnej žene, ktorá mala roky týrať svojho 44-ročného manžela. Považskobystrickí policajti ju obvinili zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby. Informovala o tom v pondelok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.


"Podľa doterajších zistení mala 41-ročná žena v mieste spoločného bydliska v čase od jesene 2017 do súčasnosti opakovane pod vplyvom alkoholu napádať svojho manžela. Mala ho biť po celom tele, tvári a hlave, mala ho kopať a udierať päsťami," opísali policajti s tým, že obvinená sa mala svojmu mužovi aj vyhrážať zabitím.  

Poškodený sa podľa polície vzhľadom na svoju fyzickú konštrukciu a zdravotný stav nevedel účinne brániť. "K poslednému útoku malo dôjsť v posledný júlový týždeň. Žena mala fyzicky napadnúť svojho manžela a následne ho vyhodiť pred dvere ich bytu. Tam napadnutý muž ležal až do príchodu polície," doplnili policajti.

Vyšetrovateľ spracoval návrh na väzobné stíhanie obvinenej, o ktorom rozhodne súd. "Žene v prípade, že ju súd uzná za vinnú, hrozí niekoľkoročné väzenie, a to na sedem až 15 rokov," dodala polícia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články