Streda, 20. október 2021. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Matovič už dlhšie nespomenul SaS, no dnes mu to opäť nedalo: Po tejto vete liberáli vybuchli od hnevu!

Matovič povedal, že SaS nesúhlasila s odškodňovacím zákonom.
Matovič povedal, že SaS nesúhlasila s odškodňovacím zákonom.
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
21.07.2021 16:01

BRATISLAVA - Chvíľu bol pokoj, no už je opäť oheň na streche. Bývalý predseda vlády Igor Matovič to zrejme už dlhšie bez tradičného podpichovania sa s koaličnou SaS nevydržal a opäť si ju zobral na paškál. Tentokrát vyhlásil, že SaS vraj nesúhlasila s odškodňovaním podnikateľov. Liberáli sa voči jeho slovám ostro ohradili.


Koaličná strana SaS nesúhlasila so zvyšovaním deficitu štátneho rozpočtu, a teda ani s financiami na odškodňovanie podnikateľov. V súvislosti s avizovaným odškodňovacím zákonom to v stredu po rokovaní vlády uviedol minister financií Igor Matovič (OĽANO). "Všetkým, celému Slovensku, je verejne známy postoj strany SaS, ktorá nesúhlasila s navyšovaním deficitu štátneho rozpočtu, tým pádom neodsúhlasili ani peniaze na odškodňovanie podnikateľov," povedal dnes Matovič po rokovaní vlády.

Matovič už dlhšie nespomenul
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

"Keď chcete niekomu prispieť peniaze, musíte mať peniaze v štátnom rozpočte. Všetkým, celému Slovensku, je verejne známy postoj strany SaS, ktorá nesúhlasila s navyšovaním deficitu štátneho rozpočtu, tým pádom neodsúhlasili ani peniaze na odškodňovanie podnikateľov," podotkol Matovič.

Ohradzujeme sa voči Matovičovým klamstvám

Krátko na to na tieto slová zareagovala aj samotná koaličná SaS. Tá sa voči slovám expremiéra ohradila. "Strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa ohradzuje voči klamstvám ministra financií Igora Matoviča, že sme boli proti odškodňovaciemu zákonu. Už viackrát a opakovane sme sa vyjadrili, že strana SaS súhlasila s navýšením výdavkov štátneho rozpočtu na všetky covidové položky, avšak nie v predkladanej výške," píše SaS v stanovisku.

Matovič už dlhšie nespomenul
Zdroj: Topky - Vlado Anjel

"Zdá sa, že treba Igorovi Matovičovi pripomenúť, že navýšenie štátneho rozpočtu o 3,7 miliardy eur mu prešlo 28. mája bez ohľadu na názor a hlasovanie strany SaS. Teda peniaze na odškodňovací zákon má k dispozícii. Navyše, odškodňovací zákon predkladal predseda SaS Richard Sulik viackrát, no bezúspešne," pripomínajú.


Galéria

Matovič povedal, že SaS

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz
VIDEO: Topky/Vlado Anjel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články