Streda, 22. september 2021. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Premiér verí, že koalícia podrží Matoviča vo funkcii

Premiér Eduard Heger
Premiér Eduard Heger
Zdroj: Topky - Vlado Anjel
30.06.2021 17:59

BRATISLAVA - Premiér Eduard Heger (OĽANO) verí, že pri hlasovaní o odvolaní ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) koalícia povýši "spoločné dobro Slovenska nad akékoľvek osobné spory". Hovorí o pokuse opozície rozbiť koalíciu. Matovič je podľa neho dôležitý člen vlády, ktorý nesie symbol boja za spravodlivosť Slovenska.


Premiér sa poďakoval koaličným partnerom, že doposiaľ "veľmi kvalitne" odolávali akýmkoľvek pokusom opozície ich rozbiť. "Verím tomu, že tak bude aj pri dnešnom hlasovaní a že všetci spoločne povýšime spoločné dobro Slovenska nad akékoľvek osobné spory, pretože opozícia, ktorá sa nás snaží rozložiť, sa snaží v skutočnosti rozložiť úspešné plány pre Slovensko," vyhlásil Heger, ktorý v stredu šiel na samit premiérov krajín Vyšehradskej štvorky. Dodal, že je pre neho dôležitá stabilita vlády.

Matovič čelí od stredajšieho poludnia odvolávaniu. Do diskusie v pléne Národnej rady (NR) SR sa zapájajú najmä opoziční poslanci a členovia klubu OĽANO. Matovič podľa navrhovateľov nesie zodpovednosť za právny rozvrat štátu a jeho inštitúcií, nakladanie s financiami v čase plošného testovania a nakupovania vakcíny Sputnik V či konflikt vo vláde s koaličným partnerom Richardom Sulíkom (SaS). Minister podľa nich nesie politickú zodpovednosť aj za "nepripravenosť vlády na tretiu vlnu pandémie".

Podporu ministrovi financií pri odvolávaní deklaroval klub OĽANO. SaS pozvala Matoviča na klub, svoj postup poslanci strany oznámia až pred hlasovaním. Poslanci Sme rodina odvolávanie nechcú podporiť, o konkrétnom postupe mali ešte rokovať. Podobne majú o svojom postupe rokovať aj poslanci strany Za ľudí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články