Sobota, 24. júl 2021. Meniny má Vladimír, zajtra Jakub.

KORONAVÍRUS Veľké zmeny v očkovaní: Po novom sa na vakcínu môžete prihlásiť k všeobecnému lekárovi

Očkovanie proti koronavírusu
Očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: TASR/AP
23.06.2021 10:04

BRATISLAVA - Na Slovensku sa v stredu spúšťa prihlasovanie sa na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 u všeobecných lekárov. V stredu to pred rokovaním vlády ohlásil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).


 "Začíname dnes spúšťať systém očkovania u všeobecných lekárov. Lekári sa oddnes môžu prihlasovať," povedal s tým, že viac informácií prinesie rezort zdravotníctva vo štvrtok (24. 6.). 

Dodal, že sa budú snažiť zaočkovať čím skôr všetkých ľudí, ktorí sú prihlásení v čakárni. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR doplnilo, že očkovať bude môcť všeobecný lekár pre dospelých a všeobecný lekár pre deti a dorast, ktorý sa prihlási a uzatvorí s ministerstvom zmluvu.

Objednávanie vakcín a ich distribúcia budú zabezpečené v spolupráci s lekárňami, ktorých je v súčasnosti prihlásených už 704. Objednávanie pacientov na očkovanie bude prebiehať v ambulancii obvyklým spôsobom, špecifickým pre danú ambulanciu. Každý zaočkovaný bude môcť na stránke korona.gov.sk požiadať o medzinárodný očkovací certifikát. Ambulancie so záujmom o očkovanie sa môžu prihlásiť cez webovú stránku MZ SR.

Očkovanie v ambulanciách sa bude realizovať štandardným spôsobom, pričom ambulancie majú možnosť očkovať len svojich kapitovaných pacientov. Rozdiel oproti vakcinačnému centru bude podľa MZ SR v tom, že celý proces od objednania na očkovanie, cez realizáciu, až po záznam do systémov, vykoná ambulancia. Používať sa bude vakcína Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články