Nedeľa, 25. júl 2021. Meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana.

Najvyšší súd zamietol žiadosť Norberta Bödöra o prepustenie z väzby

Norbert Bödör
Norbert Bödör
Zdroj: TASR - Martin Baumann
16.06.2021 15:46

BRATISLAVA - Nitriansky podnikateľ Norbert Bödör zostáva naďalej vo väzbe. Najvyšší súd (NS) SR v stredu zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu, a tiež žiadosť o nahradenie väzby. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Norbert Bödör je vo väzbe z kolúznych a preventívnych dôvodov.


"Senát 2T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Ing. Norberta Bödöra proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu z 27. mája 2021, ktorým bola zamietnutá jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu, ako aj jeho žiadosti o nahradenie väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka a prijatím peňažnej záruky," uviedla hovorkyňa s tým, že senát NS SR dospel k záveru o správnosti uvedeného rozhodnutia.

Išlo o prvú žiadosť Norberta Bödöra o prepustenie z väzby od jeho minuloročného zadržania v kauze Dobytkár. Vo väzbe je od 9. júla 2020, keď o tom rozhodol NS SR. Koncom marca tohto roka NS SR rozhodol, že Norbert Bödör ostane vo väzbe do 1. septembra 2021. Väzobne stíhaní sú aj spoluobvinení Peter Kuba a Ľubomír Partika.

V rámci akcie Dobytkár do polovice júla 2020 Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články