Piatok, 25. jún 2021. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

PREDPOVEĎ počasia na ďalšie dni: Tešíte sa na leto? Radšej to nerobte

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
16.05.2021 18:45

BRATISLAVA - Na území Slovenska bude nasledujúci týždeň daždivé a chladné počasie. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom profile na sociálnej sieti.


"V pondelok (17. 5.) sa intenzívny dážď vyskytne predovšetkým na západnom Slovensku a v Banskobystrickom kraji. Do našej oblasti postúpi od západu frontálna vlna spojená s tlakovou nížou, ktorej stred sa presunie zo severného Talianska nad Maďarsko," uviedli meteorológovia. SHMÚ tvrdí, že na miestach s dažďom bude v pondelok chladno, len desať až 15 stupňov Celzia. Na Gemeri a najmä na východe, kde zrážky dorazia neskôr, bude teplejšie, a to okolo 17 stupňov Celzia.

"Celkovo to vyzerá tak, že priemerná denná teplota vzduchu sa bude v nasledujúcom týždni držať pod dlhodobým priemerom, pretože bude veľa oblačnosti aj zrážok a naše územie sa bude nachádzať v chladnejšom vzduchu," poznamenali meteorológovia. Maximálna denná teplota vzduchu sa v budúcom týždni podľa meteorológov "horko-ťažko" dostane na 20 stupňov Celzia.

Zajtra výdatne zaprší, platia výstrahy

Na západnom a strednom Slovensku v pondelok (17. 5.) výdatne zaprší. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) očakáva počas dňa zrážky s úhrnom 25 až 40 milimetrov. Pre západ, stred i sever krajiny vydal výstrahu 1. stupňa pred dažďom. Pre okresy na západnom a severozápadnom Slovensku platí varovanie od 8.00 h, pre lokality stredného Slovenska vrátane jeho severnej časti od 12.00 h, s výdatným dažďom je potrebné rátať až do večera. 

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal
Zdroj: shmú.sk


Galéria

Ilustračné foto Slovenský hydrometeorologický ústav vydal

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články