Nedeľa, 28. november 2021. Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

KORONAVÍRUS Polícia zaznamenala minulý týždeň stovky porušení protipandemických opatrení

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: FOTO TASR – Roman Hanc
05.05.2021 15:56

BRATISLAVA - Minulý týždeň zaznamenali policajti 1390 porušení protipandemických opatrení. Napomenutím vybavili 228 prípadov a uložili 982 pokút v celkovej výške 43.400 eur. V 162 prípadoch vec polícia postúpila. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.


"Policajti zistili 42 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény, tri prípady porušenia zákazu otvorenia prevádzky, 325 prípadov porušenia povinnosti nosenia rúšok a 1020 prípadov porušenia zákazu vychádzania," spresnila Bárdyová. Počas uplynulého týždňa bolo do služby velených viac ako 17.000 policajtov a vojakov v rámci bežného aj zvýšeného výkonu služby. Počas jedného týždňa skontrolovali viac ako 63.300 osôb.

Od začiatku roka polícia eviduje v rámci kontrol opatrení celkovo 62.692 priestupkov a deliktov. Ako pripomenula Bárdyová, napriek uvoľneniu opatrení stále platí núdzový stav, preto polícia využíva počas výkonu kontrol všetky dostupné sily a prostriedky Policajného zboru, ale aj príslušníkov Ozbrojených síl SR. "Počas kontrol sa zameriavame na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb, ako sú nákupné strediská, stanice či odberné miesta. Kontroly pokračujú aj na hraničných priechodoch a náhodné kontroly na hraniciach okresov," dodala Bárdyová.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články