Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

KORONAVÍRUS V Žiari nad Hronom ZŠ navštevuje viac ako 90 percent žiakov prvého stupňa

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
15.04.2021 18:21

ŽIAR NAD HRONOM - Na prezenčnom vyučovaní sa po plošnom otvorení prvého stupňa základných škôl (ZŠ) v Žiari nad Hronom zúčastňuje 92 percent žiakov. Do materských škôl (MŠ) v pondelok (12. 4.) nastúpilo 75 percent detí. Informovala o tom Adriana Giláňová zo Školského úradu v Žiari nad Hronom.


Po plošnom otvorení prvého stupňa ZŠ a MŠ zaznamenali školy a MŠ s jej elokovanými pracoviskami v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta nárast detí, ktoré sa zúčastňujú na prezenčnom vyučovaní. Kým v ZŠ sú otvorené všetky triedy, v rámci MŠ a jej pracovísk muselo byť vyučovanie v dvoch triedach prerušené. „V karanténe sú dvaja pedagogickí zamestnanci z dôvodu kontaktu s osobou s ochorením COVID-19,“ vysvetlila Giláňová.

Od budúceho týždňa sa prezenčná výučba obnovuje aj pre žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ, žiaci sa pri nástupe do školy budú musieť preukázať čestným vyhlásením o absolvovaní testu na ochorenie COVID-19 s negatívnym výsledkom. ZŠ v Žiari nad Hronom o dodanie kloktacích testov rezort školstva nepožiadali, keďže je v tejto veci podľa Giláňovej priveľa organizačných nejasností. Starší žiaci a rodičia môžu na bezplatné antigénové testovanie využiť niektoré zo šiestich stálych odberových miest v Žiari nad Hronom i dvojicu odberových miest, ktoré samospráva otvorí počas víkendu.

V rámci ZŠ a MŠ eviduje školský úrad zhodne po 35 percent zamestnancov, ktorí už absolvovali prvú dávku očkovania proti ochoreniu COVID-19. „Ostatní zamestnanci čakajú buď na výber vakcíny, alebo na termín očkovania. Samozrejme, sú aj takí, čo zatiaľ o vakcínu nemajú záujem,“ uviedla Giláňová s tým, že 16 percent zamestnancov ZŠ a 18 percent zamestnancov MŠ už ochorenie COVID-19 v uplynulých mesiacoch prekonalo.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články