Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

MIMORIADNE Polícia pátra po Štefanovi Harabinovi! Bizarný dôvod

Štefan Harabin
Štefan Harabin
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
14.04.2021 11:59

BRATISLAVA - Po bývalom šéfovi Najvyššieho súdu Štefanovi Harabinovi pátra polícia. Harabin potvrdil, že o policajnom pátraní vie.


Vyhlásil, že pátranie by malo súvisieť s tým, že nepreberal zásielky od vyšetrovateľa. "Pozvánky som nepreberal, lebo keď som išiel na poštu a nenosím rúško, lebo nemám takú právnu povinnosť, tak ma na poštu nepustili," spresnil. Harabin zdôraznil, že policajti následne pri snahe doručiť mu osobne predvolanie mali viackrát porušiť domovú slobodu.

Sebadeklarovaný víťaz Harabin sa zastal Trumpa: Viem, čo cíti, podviedli ma podobne!

Uviedol, že podal trestné oznámenie na policajného prezidenta Petra Kovaříka a príslušného vyšetrovateľa. "Ešte niekedy 15. decembra robil Kovařík tlačovú konferenciu a povedal tam, koho budú stíhať za 17. november. Ale necitoval mená a priezviská. Hneď na to mi však volali novinári s tým, že budem vyšetrovaný za podnecovanie," dodal. Na Hodžovom námestí sa 17. novembra konal protest proti vtedajšej vláde.

Harabin potom, čo potvrdil, že je v pátraní, to v statuse vyvrátil. Tvrdí, že poskytoval rozhovor dvom redaktorom kúsok od jeho bydliska. Tí mali zavolať aj na políciu, no tá údajne neprišla. 

"Na môj podnet zavolal mobilom Políciu cez č. 158. Ozval sa mu dozorný, ktorého sa pýtal, či je Harabin v pátraní. Dozorný odpovedal, že nevie o tom, ale keď je, tak na miesto našej lokalizácie pošle políciu do 5 minút. Čakali sme tam najmenej 15 minút a polícia neprišla," uviedol Harabin.

Verejne vyhlasujem, že nie som v pátraní polície ako sa to snažia podvodne a lživo podsúvať občanom Slovenska policajný...

Uverejnil používateľ Štefan Harabin Streda 14. apríla 2021

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články