Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Súd o Jankovskej rozhodne už zajtra: Nie je isté, či sa na ňom zúčastní osobne

Monika Jankovská
Monika Jankovská
Zdroj: Topky/Maarty
14.03.2021 09:48

TRNAVA - Krajský súd (KS) v Trnave bude v pondelok (15.3.) popoludní rozhodovať o sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) voči minulotýždňovému rozhodnutiu Okresného súdu (OS) v Trenčíne, ktorý bývalú štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú v kauze prebratia baru Fatima nezobral do väzby. Termín zasadnutia potvrdil obhajca obvinenej Peter Erdős a hovorkyňa KS v Trnave Jana Kondákorová.


Ako informovala hovorkyňa, podľa príslušného paragrafu a zákona bude verejnosť zo zasadnutia vylúčená z dôvodu ochrany zdravia. "Bude však vyhotovený zvukový záznam z verejného zasadnutia, ktorý sa komukoľvek a bezodkladne sprístupní po skončení verejného zasadnutia," zdôraznila.

Nie je isté, či sa Monika Jankovská v pondelok zúčastní zasadnutia. Jej stav k piatku (12.3.) bol naďalej zlý a vyžadoval si hospitalizáciu na psychiatrii vo Fakultnej nemocnici (FN) Trenčín. Dodal to obhajca Erdős, ktorý ju v nedeľu plánuje navštíviť.

Sudca OS v Trenčíne v nedeľu (7. 3.) rozhodol o prepustení Moniky Jankovskej z policajného zadržania s tým, že má po prepustení nosiť monitorovací náramok. Zakázal jej styky a kontakty s obvinenými svedkami, znalcami v trestnej veci vedenej v kauze Fatima. Monike Jankovskej nainštalovali monitorovací náramok v pondelok 8. marca.

Monika Jankovská sa psychicky zrútila po tom, ako ju 4. marca po prepustení z väzby zo strany Najvyššieho súdu SR na slobodu opätovne zadržali. Obvinená je v akciách Búrka a Víchrica. Najnovšie zadržanie súviselo s kauzou prevodu trenčianskeho baru Fatima. Vo väzbe bola od marca minulého roka, keď NAKA zasahovala v rámci akcie Búrka 11. marca 2020. NAKA zadržala vtedy 13 sudcov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články