Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

KORONAVÍRUS Ďalšia aktualizácia očkovacej stratégie: Prihlasovať sa môžu tieto profesie

Marek Krajčí
Marek Krajčí
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
27.02.2021 08:52

BRATISLAVA - Na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca sa môžu už prihlásiť okrem učiteľov aj predavači, sprievodcovia a vlakvedúci v osobnej železničnej doprave, vodiči hromadnej dopravy, taxikári, kontrolóri mestskej hromadnej dopravy a palubný personál lietadla. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.


"Vakcína je jedinou účinnou ochranou proti ochoreniu Covid-19. Dodávky vakcín od spoločnosti AstraZeneca nám umožnili aktualizovať očkovaciu stratégiu tak, aby sme ich sprístupnili ďalším skupinám ľudí, ktoré v práci denne prichádzajú do priameho kontaktu so zákazníkmi alebo cestujúcimi. Ako doklad v očkovacom centre bude slúžiť pre človeka potvrdenie od zamestnávateľa," vysvetlil minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO). Uvedené skupiny ľudí sa prihlasujú prostredníctvom osobitného formulára dostupného na stránke korona.gov.sk.

UŽ OD ZAJTRA ZAČÍNAME S OČKOVANÍM NAŠICH VODIČOV! 💉 Veľmi sa tešíme, že sa nám v spolupráci s Ministerstvo dopravy a...

Uverejnil používateľ Dopravný podnik Bratislava Piatok 26. februára 2021

V prípade predavačov pôjde o subjekty prevádzkujúce maloobchodnú prevádzku alebo prevádzku poskytujúcu služby, ktoré sú nevyhnutné pre chod krajiny a ktorých prevádzka je pre verejnosť aj v čase pandémie a prísnych opatrení z dôvodu nevyhnutnosti otvorená. Možnosť zaočkovať sa dostanú výlučne tí, ktorí prichádzajú do priameho kontaktu s klientom, napríklad zamestnanci pri pokladniach. Očkovať sa bude vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Prihlásiť sa tak budú môcť ľudia od 18 do 55 rokov. Na najbližší týždeň je pripravených 27.000 termínov.

💉 OČKOVANIE JE PRÍSTUPNÉ PRE ĎALŠIE VYBRANÉ SKUPINY 💉 📌 Na očkovanie vakcínou ASTRA ZENECA sa môžu prihlásiť okrem...

Uverejnil používateľ Národné centrum zdravotníckych informácií Sobota 27. februára 2021

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články