Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

POTVRDENÉ! Prvé informácie o výpovedi Roberta Fica na NAKA: VIDEO Pri výsluchu bol aj Žigov advokát

Peter Žiga a Robert Fico
Peter Žiga a Robert Fico
Zdroj: Topky.sk
18.02.2021 15:05

BRATISLAVA - Do budovy policajného prezídia prišiel vypovedať poslanec Robert Fico. Stalo sa tak pár minút po tom, ako dorazil kľúčový svedok v kauze Judáš Ľudovít Makó. Niekdajší premiér otázky novinárov odignoroval. Pred aj po výsluchu.


 

Aktualizované o 13:29

"Bol som pri výsluchu všetkých svedkov, Robert Fico vypovedal spontánne a k veci," povedal Sergej Romža, advokát Petra Žigu, ktorý je obvinený z podplácania. Vypovedala naňho bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská aj Ľudovít Makó. Dnes sa očakáva výpoveď ešte jedného svedka.

Advokát Petra Žigu o výpovedi Roberta Fica

Robert Fico na NAKA

Expremiér Robert Fico prišiel vypovedať na NAKA len pár minút po tom, ako sa tam objavil kľúčový svedok Ľudovít Makó. Podľa našich informácií by mal vypovedať k prípadu exministra Petra Žigu, o ktorom vypovedá obvinená bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská.

AKTUÁLNE Veľký výsluch na NAKA! VIDEO Kajúcnik Ľudovít Makó je opäť na scéne

Líder strany Smer-SD však otázky novinárov odignoroval pred aj po výsluchu. Z budovy odchádzal suverénne, a ako už býva zvykom, počas komunikácie s médiami sa dokonca niekoľkokrát arogantne pousmial. 

POTVRDENÉ! Prvé informácie o
Zdroj: topky

"Do toho vás vôbec nič nie je," opakoval v súvislosti s tým, v akej veci prišiel vypovedať. Na adresu Národnej kriminálnej agentúry sa vyjadril kriticky. 

POTVRDENÉ! Prvé informácie o
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Uviedol, že "ak sa z NAKA stala taká tlačová agentúra", že novinári majú vopred informácie o tom, kto príde vypovedať, tak je "táto inštitúcia deravá ako ementál". To neskôr zopakoval aj v statuse na sociálnej sieti, kde novinárov označil ako "stádo". Dodal, že ich v danom okamihu považoval za užitočných "akurát tak na to, aby mu v preplnenej uličke pomohli nájsť auto s vodičom."

Novinári však nečakali na Roberta Fica. Pred budovu policajného prezídia dorazili kvôli výsluchu už spomínaného Ľudovíta Makóa. Ten sa dostavil len pár minút pred poslancom.

POTVRDENÉ! Prvé informácie o
Zdroj: Reprofoto/Facebook-Robert Fico

Pozrite si celú reakciu Roberta Fica po výsluchu na videu

"Nechápem, ako sa opäť mohlo stať, že unikajú informácie z polície a opäť tu stojíte 35-ti. Je to moja súkromná vec," povedal poslanec novinárom aj po príchode na miesto.

Robert Fico vypovedá na
Zdroj: Ján Zemiar

Na otázku, či jeho odpoveď súvisí s Ľudovítom Makóom alebo Petrom Žigom, taktiež neodpovedal. "Nič vás do toho nie je, ďakujem," povedal. "Ak si myslíte, že nemám dosť skúseností na to, aby som vás zvládol, tak ste na veľkom omyle," odkázal Fico novinárom.

Pozrite si, ako poslanec Fico reagoval na otázky novinárov

Správu budeme aktualizovať.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/meg, ada
VIDEO: Maarty, Ivan Mego

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články