Utorok, 20. apríl 2021. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

ŠTS rozhodol veľmi rýchlo: Syn známeho herca, obvinený v kauze Dobytkár, ostáva vo väzbe

Juraj Kožuch, Martin Kvietik
Juraj Kožuch, Martin Kvietik
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
10.02.2021 11:44

BRATISLAVA - Finančník Martin K., obvinený v rámci minuloročnej policajnej akcie Dobytkár, bude naďalej väzobne stíhaný. Rozhodol o tom v pondelok (8. 2.) sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica (ŠTS). Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.


"Sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica 8. februára o žiadosti obvineného M. K. o prepustenie z väzby na slobodu rozhodol tak, že žiadosť obvineného zamietol, písomný sľub obvineného neprijal a rovnako neprijal peňažnú záruku," priblížila hovorkyňa. Ako dodala, zároveň sudca nenahradil väzbu obvineného dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Rozhodnutie nie je právoplatné. Procesné strany majú lehotu tri pracovné dni na podanie sťažnosti, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd (NS) SR. ŠTS na začiatku novembra 2020 pôvodne predĺžil väzbu Martinovi K. a bývalému riaditeľovi Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jurajovi K. obvineným v kauze Dobytkár, do 1. apríla 2021. Následne rozhodnutie potvrdil NS SR.

Obhajca obvineného Dušan Ivan v stredu potvrdil, že voči rozhodnutiu ŠTS podá sťažnosť. Na jej písomnom zdôvodnení aktuálne pracuje a podá ju v zákonnej lehote. Advokát Ivan v minulosti zdôraznil, že jeho klient spáchanie skutkov, z ktorých je obvinený, odmieta.

Dvojicu zadržali 22. apríla. Počas akcie Národná kriminálna agentúra (NAKA) do polovice júla obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Všetky čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur. Väzobne stíhajú sedem ľudí. Medzi nimi je aj nitriansky podnikateľ Norbert B.

Juraj K. je od 4. februára na slobode po desiatich mesiacoch strávených vo väzbe, keď o tom rozhodol NS SR. Odvolací súd potvrdil rozhodnutie ŠTS z 11. januára tohto roku, ktorý väzbu nahradil s obmedzeniami a prijal aj ponuku peňažnej záruky obvineného vo výške 50.000 eur.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články