Utorok, 28. september 2021. Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela.

Dianie v ĽSNS už komentujú aj ostatní politickí lídri: Pomalý rozpad a dobrá správa pre demokraciu, tvrdia

Kotlebovci prechadzajú pre nich nepríjemným obdobím
Kotlebovci prechadzajú pre nich nepríjemným obdobím
Zdroj: Topky/Maarty, Ján Zemiar, SITA/Alexandra Čunderlíková
20.01.2021 21:00

BRATISLAVA - Po včerajšom hromadnom oznamovaní odchodu z predsedníctva ĽSNS poslancami ako Milan Mazurek, Ondrej Ďurica či europoslancom Milanom Uhríkom sa spustila reakčná vlna na dianie v tábore extrémistickej strany. Mnohí hovoria o rozpade strany či o dobrej správe pre demokraciu.


Ako prvý reagoval bývalý šéf a priam až úhlavný nepriateľ kotlebovcov Alojz Hlina. "Konečne. Bolo už načase. Aj tak vydžali nerozdelení dosť dlho. Pre nás demokratov je to dobrá správa," píše v statuse na sociálnej sieti Facebook Hlina. " Zaujímavé však je, že už aj kotlebovci sa dokážu "dožadovať" demokracie v strane," píše Hlina zrejme na margo toho, že napríklad poslanec Milan Mazurek kritizoval "totalitné praktiky" v strane ĽSNS.    

Dianie v ĽSNS už
Zdroj: Facebook/Alojz Hlina


Začal sa rozpad v ĽSNS! Odchod od Kotlebu nečakane oznámili silní muži z vedenia strany


Ostrá reakcia poslanca Žiaka z SaS

Na dianie v ĽSNS reagoval aj SaSkársky poslanec Miroslav Žiak. "Je ale na mieste sa pýtať, kde bol poslanec Mazurek a europoslanec Uhrík, keď jeho predseda pochodoval s fakľami po námestiach? Kde boli títo páni, keď ich "vodcu" zatýkala polícia za prejavy neonacizmu?" pýta sa Žiak.

Dianie v ĽSNS už
Zdroj: Facebook/Miroslav Žiak

Výčitky Mazureka a Uhríka sú smiešne, hovorí Bihariová

"Výčitky pánov Uhríka a Mazureka o nedemokratickosti riadenia ĽSNS sú v kontexte ich neustáleho znevažovania demokratických hodnôt naozaj smiešne. Zdá sa, že sa v strane naplno rozhorel boj o nástupníctvo po obžalovanom Mariánovi Kotlebovi. Uvidíme, či sa prípadným štiepením nedočkáme novej strany extrémistov vo vynovenom šate "slušných patriotov”," povedala pre Topky predsedníčka Progresívneho Slovenska Irena Bihariová.

Dianie v ĽSNS už
Zdroj: TASR/Dano Veselský


Galéria

Kotlebovci prechadzajú pre nich Kotlebovci prechadzajú pre nich

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/red

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články