Pondelok, 2. august 2021. Meniny má Gustáv, zajtra Jerguš.

Začal sa rozpad v ĽSNS! Odchod od Kotlebu nečakane oznámili silní muži z vedenia strany

Marian Kotleba a Milan Mazurek
Marian Kotleba a Milan Mazurek
Zdroj: Topky.sk/Maarty
20.01.2021 07:00

BRATISLAVA - Milan Uhrík a Milan Mazurek odstúpia z vedenia opozičnej ĽSNS. Informovali o tom v utorok večer na sociálnej sieti. Svoje rozhodnutie zdôvodnili zmenou stanov strany.


"V rámci tejto zmeny prišlo k podstatnej zmene štruktúry predsedníctva, ako aj k ďalšiemu presunu kompetencií z predsedníctva na predsedu. Predsedníctvo strany prakticky nerozhoduje už o ničom," komentoval europoslanec Uhrík, pričom doplnil, že sa nebude uchádzať o funkciu podpredsedu strany, keďže táto funkcia nateraz podľa jeho vyjadrenia "nemá praktický význam".

Mazurek zasa komentoval, že o obsahu zmeny stanov rovnako, ako mnohí ďalší, vedomosť vopred nemal. "Dozvedel som sa o nej len náhodou, od hlasujúcich delegátov. Nikto so mnou, rovnako ako s ďalšími navrhnuté zmeny neprebral a nemal som tak možnosť sa k nim vôbec vyjadriť a ovplyvniť ich obsah. Nedokážem si nijako vysvetliť, prečo nám to zatajili, prečo nám takto klamali," reagoval, pričom dodal, že pôsobiť už bude ako radový člen ĽSNS.

Z predsedníctva odchádza aj hovorca strany Ondrej Ďurica. Uviedol to v statuse na sociálnej sieti. "Na základe vyjadrení mojich straníckych kolegov Milana Uhríka a Milana Mazureka, v ktorých opísali poslednú zmenu stanov odhlasovanú bez vedomia niektorých členov predsedníctva, ale aj vzhľadom na ďalšie okolnosti, som sa rozhodol prijať toto zásadné rozhodnutie. Keďže obaja takto významní funkcionári končia v predsedníctve strany, nevidím ani ja zmysel byť naďalej jeho súčasťou. Práve oni totiž boli vo vedení strany významným prínosom, prinášali mnohé nápady, ale aj konštruktívnu kritiku," uviedol Ďurica.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články