Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Expodpredsedníčku Najvyššieho súdu Jarmilu Urbancovú z väzby neprepustili

Jarmila Urbancová
Jarmila Urbancová
Zdroj: Maarty
18.01.2021 19:05

BRATISLAVA - Bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmila Urbancová, zadržaná počas minuloročnej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Víchrica, zostáva naďalej vo väzbe. Sudca pre prípravné konanie ŠTS 5. januára zamietol jej žiadosť o prepustenie z väzby. Obvinená voči rozhodnutiu nepodala sťažnosť. Informoval o tom jej obhajca Peter Erdős. Na zamietnutie žiadosti obvinenej o prepustenie z väzby upozornil portál noviny.sk


NS SR 12. novembra minulého roku zamietol sťažnosť Jarmily U., podnikateľa a konkurzného advokáta Zoroslava K. a bývalého predsedu Okresného súdu Bratislava III Davida L. voči rozhodnutiu ŠTS z 31. októbra, ktorý trojicu do väzby zobral. Senát NS SR vtedy zároveň na podklade sťažnosti prokurátorky rozšíril dôvody väzby u obvinených Zoroslava K. a Davida L. aj o preventívnu väzbu.

Trojicu zadržala NAKA 28. októbra 2020 v rámci akcie Víchrica. Následne Ústavný súd SR 29. októbra dal súhlas na vzatie do väzby pre Jarmilu U. a Davida L. Všetci traja sú obvinení zo zločinu prijímania úplatku.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články