°C

Piatok, 5. marec 2021. Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav.

Košická advokátka má problém: Pozastavenie funkcie! Advokátska komora sa s ňou nemaznala

Advokátka Adriána Krajníková
Advokátka Adriána Krajníková
Zdroj: FB/Dr. Adriána Krajníková
16.01.2021 08:35

KOŠICE - Zdá sa, že advokátka, ktorá preslávila slovo "nulitný", si poriadne svojím vystupovaním zavarila. Slovenská advokátska komora jej pozastavila funkciu.


Slovenská advokátska komora pozastavila výkon advokácie košickej advokátke Adriane Krajníkovej. Informovala hovorkyňa komory Alexandra Donevová s tým, že tak rozhodla na základe návrhu predsedníčky Revíznej komisie SAK. Tá podľa jej slov evidovala množstvo sťažností na advokátku, z ktorých už štyri boli vyhodnotené ako dôvodné a boli podané návrhy na začatie disciplinárneho konania.

Prešovská krčma, ktorá otvorila napriek zákazu, mení rétoriku: S kontroverznou právničkou už nie sú kamaráti

"Návrh na pozastavenie advokátskej činnosti Adriane K. bol podaný na základe mimoriadnej závažnosti konania vyhodnoteného Revíznou komisiou SAK ako možné disciplinárne porušenie predpisov SAK a advokátskej etiky. Advokátka svojím konaním tak závažne znižuje dôstojnosť advokátskeho stavu, že ochrana stavu, ako aj ochrana verejnosti a spotrebiteľov právnych služieb nevyhnutne vyžaduje postup podľa zákona o advokácii," uviedla hovorkyňa.

Slovenská advokátska komora dnes pozastavila výkon advokácie košickej advokátke A.K. Rozhodla tak na základe návrhu...

Uverejnil používateľ Advokáti na vašej strane Piatok 15. januára 2021

Rozhodnutie bude podľa jej slov právoplatné po doručení, prípadne na základe domnienky doručenia rozhodnutia advokátke. Advokátka je známa z októbrového incidentu v košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura, keď nastávajúca rodička niekoľko hodín odmietala rešpektovať pokyny lekárov týkajúce sa prevencie nového koronavírusu. Rodičku vtedy cez telefón inštruovala spomínaná advokátka.

Na svojej stránke na sociálnej sieti má množstvo fanúšikov a skúsenosti s ňou mal aj odsúdený majiteľ podniku, ktorý nerešpektoval opatrenia a aj napriek zákazu a nariadení, mal otvorené. Ľudia v jeho podniku nemuseli mať rúška. Podnikateľa odsúdili na Štedrý deň a podľa jeho slov sa Krajníková naňho "vykašľala". 


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články